pl
endeua

Drodzy Parafianie i Wszyscy Przyjaciele kościoła Wang.

Drodzy Parafianie i Wszyscy Przyjaciele kościoła Wang.

Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu przyłącza się także do wielu proszących o pomoc finansową.

Opiekujemy się pięknym zabytkiem. Jesteśmy dumni ze swojego kościoła. Wielu zna Wang w związku z działalnością naszej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgniarskiej opieki długoterminowej i kursów medycznych. Cieszymy się, że wielu osobom mogliśmy już pomóc i dalej pomagamy.

Teraz, gdy już od miesiąca nie ma ani jednego turysty, jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej. Nasi pracownicy wykonują prace porządkowe, biorą urlopy lub są w domach.

Mamy nadzieję, że ten stan wkrótce minie. Znów będziemy mogli Was z uśmiechem powitać.

Jesteśmy małą Parafią. Na bieżące funkcjonowanie, płace, konserwację, monitoring i ochronę nie otrzymujemy dotacji.

Dzięki dużej liczbie turystów i uzyskanym dotacjom z Unii Europejskiej, Urzędu Marszałkowskiego i innych ofiarodawców, byliśmy w stanie, w ostatnich latach, wykonać wiele remontów, aby każdy, kto tutaj przyjedzie, mógł nacieszyć się widokiem zadbanego zabytkowego kościoła, budynków parafialnych oraz cmentarza.

Dotknięty obecnym stanem jest na pewno prawie każdy odbiorca tej wiadomości. Zrozumiemy więc, jeżeli ktoś nie będzie mógł nam pomóc finansowo, ale zawsze może o nas dobrze pomyśleć, wesprzeć modlitwą oraz dobrym słowem i przyjechać do nas, gdy już wszystko minie.

Każda, choć mała wpłata, może nam także bardzo pomóc. Prosimy o nią.

Darowiznę na cele kultu religijnego można odliczyć od podatku dochodowego.

Na naszych stronach internetowych prosiliśmy ofiarodawców o wydrukowanie e-maila z potwierdzeniem wpłaty i okazaniem go w kościele Wang, po przyjeździe do Karpacza. Oprócz darmowego zwiedzania świątyni Wang będzie czekała na niego niespodzianka.

W Wielkanoc przeznaczaliśmy zebraną ofiarę na nabożeństwie na działalność diakonii parafialnej. Prosiliśmy także o zwrot wypełnionych skarbonek diakonijnych do Poniedziałku Wielkanocnego.  Nie mamy nabożeństw, nie mamy możliwości złożenia ofiary w kościele.

Ale każdą darowiznę można złożyć za pośrednictwem oficjalnej strony Parafii EA Wang: http://wang.com.pl/darowizny/ Dziękujemy bardzo za wsparcie tej charytatywnej akcji.

Ułatwiliśmy możliwość do wsparcia naszej Parafii, ale można także przekazywać ofiary i składkę parafialną przelewem jak dotychczas. Dziękujemy bardzo Parafianom, którzy już teraz przekazali na konto bankowe Parafii składkę kościelną za cały rok. Będziemy wdzięczni za kolejne wpłaty. Bardzo to nam pomoże!

Mamy nadzieję, że epidemia szybko minie i będziemy mogli Państwa wkrótce serdecznie powitać na Wangu w Karpaczu.

W imieniu Rady Parafialnej

Kurator Parafii EA Wang Zbigniew Kulik                   Ks. prob. Edwin Pech

Zdjęcia

© 2020: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com