pl
endeua

Prośba Zarządu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa i 1 niedziela po Wielkanocy.

19.04.2020 r. 1 niedziela po Wielkanocy

Quasimodogeniti – Jak nowo narodzone niemowlęta … 1 P 1,3

 „Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa” 1P 1,3

Jeszcze musimy trochę poczekać na nabożeństwa w kościele Wang.

Zapraszamy na transmisje internetowe niedzielnych nabożeństw.

https://bik.luteranie.pl/pl/nowosci/transmisje_nabozenstw,3135.html

 

Zarząd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa zwraca się z prośbą o składanie darów na fundusz, który wspiera remonty i inwestycje realizowane przez parafie i inne instytucje Kościoła w Polsce. Zbiórka darów odbywa się od Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego.

 Dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary” Ga 6,10
Wiele autorytetów mówi nam dziś, że już nic nie będzie takie jak było do tej pory, że po doświadczeniu które przeżywamy, kiedy świat dosłownie musiał zwolnić w swoim szaleńczym biegu a nawet się zatrzymać, ludzie będą już inni, lepsi.
Może Bóg daje nam ten czas na złapanie dystansu do siebie i do innych, do nowych przemyśleń i refleksji.
Osobiście życzę sobie, żeby było w tym stwierdzeniu wiele prawdy, żebyśmy wyszli z tego doświadczenia zwycięsko.
Jednak pozostaną rzeczy niezmienne, które nie podlegają upływowi czasu, są  niezależne od jakiejkolwiek sytuacji w tym świecie. To Słowo Boga, obietnice Boże, oraz wartości do których się przyznajemy jako naśladowcy Jezusa Chrystusa.
Jedną z tych wartości jest solidarność z siostrami i braćmi w Kościele. Solidarność wyrażająca się w trosce o drugiego człowieka, modlitwie o niego oraz pomocy. Solidarność tych, którzy od Boga otrzymali więcej z tymi, którzy są aktualnie w potrzebie.
Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa jest ideą, która nie straci chyba nigdy na swojej wartości. Niesie ona bowiem pomoc finansową dla tych parafii, które troszcząc się o swoje kościoły, kaplice i plebanie nie są w stanie wykonać najpilniejszych remontów samodzielnie.
Od kilku lat inwestujemy również w młodzież i wspomagamy takie projekty jak: Warsztaty Muzyczne, Olimpiady, Zjazdy Ogólnopolskie.
Wierzymy, że również w tym roku, jako domownicy wiary z Warmii i Mazur, Małopolski, Wielkopolski, Polski centralnej, Pomorza i Śląska (Cieszyńskiego, Dolnego, Górnego) połączymy swoje siły i zbierzemy ofiary na wsparcie remontów budynków sakralnych oraz projektów młodzieżowych.
Skoro większość rzeczy ma być teraz inna, to i tegoroczna zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa również będzie inna.
Prosimy Was o składanie ofiar dając Wam Drodzy dwie możliwości:

  1. Przelew na konto bankowe Waszej Parafii z dopiskiem – ofiara na BPGA
  2. Złożenie ofiary poprzez system szybkich przelewów znajdujący się na stronie luteranie.pl również z dopiskiem – ofiara na BPGA, link: TUTAJ
    Każda suma, nawet najmniejsza, jaką zdołacie w tej chwili przelać będzie wykorzystana dla Kościoła!  Prosimy o Waszą ofiarność płynącą z serca dla współwyznawców w innych parafiach. Bóg zapłać!
    Za Zarząd
    ks. Marcin Makula

 Ofiary można także przesłać przelewem bankowym na konto Parafii EA Wang w Banku Santander nr 96 1090 1926 0000 0005 1412 6439.

 

© 2020: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com