Kościół WANG
Das weiß ich, dass du mein Gott bist. Ps 56,10  
 


Aktualności
VIA SACRA Podróżowanie bez granic.

http://www.via-sacra.info

„Via Sacra" to nowy szlak turystyczny o dług­ości 550 km w regionie leżącym na styku Niemiec, Polski i Czech. Wzdłuż niego znajdują się liczne zabytki sakralne o ogromnym znaczeniu historycznym i niezwykłych walorach turystycznych. Szlak ten wiedzie przez histor­yczne regiony Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.

„Via Sacra" ma zachęcić turystów z całej Europy do odkrycia na nowo wspólnego obszaru kulturowego, który został zapomniany w wyniku podziału kontynentu w XX wieku. Szlak ten można porównać ze sznurem pereł, w którym każda mieni się niepowtarzalnym blaskiem. I tak na szlaku znalazły się n.p. słynne w całych Niemczech żytawskie płótna wielko­postne z 1472 r. i 1573 r. w Zttau, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Kościół Pokoju pod wezwaniem Świętego Ducha w Jaworze, a także miejsce pochówku Albrechta von Wallensteina - jednej z najznamienitszych osobistości renesansowej Europy - w miejscowości Mnichovo Hradiśte w Północnych Czechach. W naszym rejonie są wpisane na szlak Via Sacra dwa obiekty: kościół św. Krzyża (Łaski) w Jeleniej Górze i kościół Wang w Karpaczu.

Wszystkie Stacje na szlaku są zdecydowanie warte odwiedzenia. Jako całość uświadamiają, że mieszkańców Polski, Czech i Saksonii łączy w dużej części wspólna, tysiącletnia historia oraz kultura. A w czasach intensywnego poszukiwania sensu istnienia, Stacje kierują swoim oddziaływaniem, zarówno chrześcijan, jak i nie­chrześcijan ku wewnętrznemu wyciszeniu, refleksji i kontemplacji.

 

Jako marka turystyczna „Via Sacra" przynosi związanym z nią miejscowością wiele korzyści. Oto cztery z nich:

1. Umożliwia kompleksowe - a tym samym też i skuteczniejsze - zaistnienie na rynku wycieczkowym, który jest przecież wręcz przepełniony najróżniejszymi informacjami.

2. Swoim zasięgiem „Via Sacra" trafia w gusta i upodobania dużo większego kręgu turystów. Każda Stacja wnosi swoje szczególne walory, nie mogłaby jednak sama zaoferować tak różnorodnej oferty, jak współpracując z innymi.

3. Internet; broszury, oferty wycieczek itp. ­wszelkie działania marketingowe związane z marką „Via Sacra" przynoszą korzyści wszystkim zaangażowanym w projekcie.

4. Zwiększającą się popularność „Via Sacra" wykorzystują nie tylko poszczególne Stacje, ale także okoliczni organizatorzy wycieczek, którzy potrafią z pomysłem podjąć ten temat.

 

Więcej informacji na: http://www.via-sacra.info

 
 
Aktualności
Weihnachten  Weihnachten
24.12.2008
Weihnachten an der Kirche Wang.
 czytaj więcej

Treffen  Treffen
24.12.2008
25.12.2008, 10.00 Uhr, Gottesdienst, Singt der Ekumenischen Chor aus Karpacz
 czytaj więcej

  


Fotos
 
Buchhandlung
     

 

Chorgruppe WANG 25.00 zł
  Home  |  Kirchengemeinde  |  Besichtigung der Kirche  |  Diakonie Wang  |  Übernachtung  |  Konzerte  |  Ryszard Zając  |  Kontakt  
© Parafia Ewangelicko-Augsburska WANG w Karpaczu; projekt i wykonanie: Wydawnictwo WARTO.