Kościół WANG
Sei getrost, alles Volk im Lande, spricht der Herr, und arbeitet! Denn ich bin mit euch, spricht der Herr Zebaoth. Haggai 2,4  
 


Aktualności
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

19.03.2017 r. – 3 niedziela pasyjna

OCULI - Oczy moje patrzą na Pana. Ps. 25.15

  1. Od wczoraj odbywają się w Karpaczu X –Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne dla Kobiet. Bardzo serdecznie witam uczestniczki rekolekcji z Parafii z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Wrocławia z parafii św. Krzysztofa, Świdnicy, Szczecina, Zielonej Góry, Żar i z Karpacza a wśród pań kuratora Diecezji Wrocławskiej panią Katarzynę Brusi. Już teraz dziękuje pani diakon Izabeli Sikora za wygłoszenie kazania i pani radcy Lucynie Żak za wspólne odprawienie nabożeństwa. Dziękuję bardzo serdecznie organizatorkom tych rekolekcji za ich przygotowanie: Pani Lucynie Żak za prowadzanie a także wszystkim Paniom, które pomagały w aprowizacji. W szczególności dziękuję mojej żonie Bogusławie za koordynacje tego Spotkania Pań a także Agnieszce Kupskiej za prowadzenie śpiewu i Iwonie Gerstenstein za poprowadzenie konkursów.

2.      Próba chóru ekumenicznego odbędzie się we wtorek o godz. 18.30.

3.      W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne. Odprawi je ks. radca Marcin Orawski z Wrocławia. Zapewniamy dowóz busem parafialnym. Wykorzystajmy czas pasyjny na lepsze poznanie cierpienia i męki Chrystusa, aby lepiej przeżyć ten okres.

4.      Dwa najbliższe niedzielne nabożeństwa odbędą się o pół godziny wcześniej, czyli o godz. 9.30 i w związku z moimi wyjazdami służbowymi odprawi je ks. prob. Sebastian Kozieł z Cieplic.

5.      W związku z przyjściem wiosny zakończyliśmy dowożenie parafian w każdą niedzielę na nabożeństwa. Pozostanie nadal dowożenie w czwartki pasyjne oraz w pierwszą niedzielę miesiąca. Dziękuję bardzo serdecznie pani kościelnej Amelii Jawor i kościelnemu Zbigniewowi Jawor oraz moim synom Bartoszowi i Filipowi za tą ważną służbę dowożenia parafian w trudnych i niebezpiecznych warunkach zimowych.

6.      Polecamy uwadze skarbonki diakoni do odebrania w kancelarii parafialnej, w których możemy gromadzić w czasie pasyjnym ofiary na leczenie dzieci i osób starszych.