Kościół WANG
Shall we accept good from God, and not trouble? Job 2,10  
 


Aktualności
VIA SACRA Podróżowanie bez granic.

http://www.via-sacra.info

„Via Sacra" to nowy szlak turystyczny o dług­ości 550 km w regionie leżącym na styku Niemiec, Polski i Czech. Wzdłuż niego znajdują się liczne zabytki sakralne o ogromnym znaczeniu historycznym i niezwykłych walorach turystycznych. Szlak ten wiedzie przez histor­yczne regiony Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.

„Via Sacra" ma zachęcić turystów z całej Europy do odkrycia na nowo wspólnego obszaru kulturowego, który został zapomniany w wyniku podziału kontynentu w XX wieku. Szlak ten można porównać ze sznurem pereł, w którym każda mieni się niepowtarzalnym blaskiem. I tak na szlaku znalazły się n.p. słynne w całych Niemczech żytawskie płótna wielko­postne z 1472 r. i 1573 r. w Zttau, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Kościół Pokoju pod wezwaniem Świętego Ducha w Jaworze, a także miejsce pochówku Albrechta von Wallensteina - jednej z najznamienitszych osobistości renesansowej Europy - w miejscowości Mnichovo Hradiśte w Północnych Czechach. W naszym rejonie są wpisane na szlak Via Sacra dwa obiekty: kościół św. Krzyża (Łaski) w Jeleniej Górze i kościół Wang w Karpaczu.

Wszystkie Stacje na szlaku są zdecydowanie warte odwiedzenia. Jako całość uświadamiają, że mieszkańców Polski, Czech i Saksonii łączy w dużej części wspólna, tysiącletnia historia oraz kultura. A w czasach intensywnego poszukiwania sensu istnienia, Stacje kierują swoim oddziaływaniem, zarówno chrześcijan, jak i nie­chrześcijan ku wewnętrznemu wyciszeniu, refleksji i kontemplacji.

 

Jako marka turystyczna „Via Sacra" przynosi związanym z nią miejscowością wiele korzyści. Oto cztery z nich:

1. Umożliwia kompleksowe - a tym samym też i skuteczniejsze - zaistnienie na rynku wycieczkowym, który jest przecież wręcz przepełniony najróżniejszymi informacjami.

2. Swoim zasięgiem „Via Sacra" trafia w gusta i upodobania dużo większego kręgu turystów. Każda Stacja wnosi swoje szczególne walory, nie mogłaby jednak sama zaoferować tak różnorodnej oferty, jak współpracując z innymi.

3. Internet; broszury, oferty wycieczek itp. ­wszelkie działania marketingowe związane z marką „Via Sacra" przynoszą korzyści wszystkim zaangażowanym w projekcie.

4. Zwiększającą się popularność „Via Sacra" wykorzystują nie tylko poszczególne Stacje, ale także okoliczni organizatorzy wycieczek, którzy potrafią z pomysłem podjąć ten temat.

 

Więcej informacji na: http://www.via-sacra.info

 
 
Aktualności
Ogłoszenia Parafialne  Ogłoszenia Parafialne
21 grudnia 2008

21.12.2008 r. – 4 niedziela w Adwencie

„Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się, Pan jest blisko.” Flp 4,4-5

 czytaj więcej

Nabożeństwa w Boże Narodzenie  Nabożeństwa w Boże Narodzenie
06.12.2008 r.
Nabożeństwa i zwiedzanie kościoła Wang w okresie świątecznym.

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." J 3,16
 czytaj więcej

  


Photos
 
Bookstore
     

 

Wang 24.00 zł
  Home  |  Parafia  |  Zwiedzanie Kościoła  |  Diakonia Wang  |  Noclegi  |  Koncerty  |  Ryszard Zając  |  Kontakt  |  Archiwum EWT  |  Interreg PL-SN  |  Interreg PL-SN  
© Parafia Ewangelicko-Augsburska WANG w Karpaczu; projekt i wykonanie: Wydawnictwo WARTO.