Kościół WANG
Do dzieła, bo ja jestem z wami! - mówi Pan Zastępów Ag 2,4  
 


Aktualności
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

19.03.2017 r. – 3 niedziela pasyjna

OCULI - Oczy moje patrzą na Pana. Ps. 25.15

  1. Od wczoraj odbywają się w Karpaczu X –Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne dla Kobiet. Bardzo serdecznie witam uczestniczki rekolekcji z Parafii z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Wrocławia z parafii św. Krzysztofa, Świdnicy, Szczecina, Zielonej Góry, Żar i z Karpacza a wśród pań kuratora Diecezji Wrocławskiej panią Katarzynę Brusi. Już teraz dziękuje pani diakon Izabeli Sikora za wygłoszenie kazania i pani radcy Lucynie Żak za wspólne odprawienie nabożeństwa. Dziękuję bardzo serdecznie organizatorkom tych rekolekcji za ich przygotowanie: Pani Lucynie Żak za prowadzanie a także wszystkim Paniom, które pomagały w aprowizacji. W szczególności dziękuję mojej żonie Bogusławie za koordynacje tego Spotkania Pań a także Agnieszce Kupskiej za prowadzenie śpiewu i Iwonie Gerstenstein za poprowadzenie konkursów.

2.      Próba chóru ekumenicznego odbędzie się we wtorek o godz. 18.30.

3.      W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne. Odprawi je ks. radca Marcin Orawski z Wrocławia. Zapewniamy dowóz busem parafialnym. Wykorzystajmy czas pasyjny na lepsze poznanie cierpienia i męki Chrystusa, aby lepiej przeżyć ten okres.

4.      Dwa najbliższe niedzielne nabożeństwa odbędą się o pół godziny wcześniej, czyli o godz. 9.30 i w związku z moimi wyjazdami służbowymi odprawi je ks. prob. Sebastian Kozieł z Cieplic.

5.      W związku z przyjściem wiosny zakończyliśmy dowożenie parafian w każdą niedzielę na nabożeństwa. Pozostanie nadal dowożenie w czwartki pasyjne oraz w pierwszą niedzielę miesiąca. Dziękuję bardzo serdecznie pani kościelnej Amelii Jawor i kościelnemu Zbigniewowi Jawor oraz moim synom Bartoszowi i Filipowi za tą ważną służbę dowożenia parafian w trudnych i niebezpiecznych warunkach zimowych.

6.      Polecamy uwadze skarbonki diakoni do odebrania w kancelarii parafialnej, w których możemy gromadzić w czasie pasyjnym ofiary na leczenie dzieci i osób starszych.

 czytaj więcej

EWT  EWT


 czytaj więcej

EWT Wędrowanie bez granic - ETAP I  EWT Wędrowanie bez granic - ETAP I

 czytaj więcej

EWT Wędrowanie bez granic - ETAP II 
EWT VIA SACRA – dwa miasta jedna droga 
VIA SACRA Podróżowanie bez granic. 
Bezpieczne Schronienie/ Fluchtburg, Karpacz 
Terminy ślubów 
Chór Ekumeniczny 
Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu 
RPO 
Zdjęcia
 
Księgarnia
     

 

  zł
  Home  |  Parafia  |  Zwiedzanie Kościoła  |  Diakonia Wang  |  Noclegi  |  Koncerty  |  Ryszard Zając  |  Kontakt  |  Archiwum EWT  |  Interreg PL-SN  |  Interreg PL-SN  
© Parafia Ewangelicko-Augsburska WANG w Karpaczu; projekt i wykonanie: Wydawnictwo WARTO.