Kościół WANG
Świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. 1 J 2,17  
 


Aktualności
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

 11.11.2018 r. – 3 niedziela przed końcem roku kościelnego

„Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia.” 2 Kor 6,2b

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

1.      Obchodzimy dzisiaj 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Także nasza Parafia pragnie włączyć się w te obchody w dzisiejszym nabożeństwie poprzez zwiastowane Słowo i modlitwę oraz odczytanie przesłania, które wczoraj podczas nabożeństwa w ewangelickim kościele Świętej Trójcy w Warszawie podpisali przedstawiciele Kościołów.

„Polska jest wartością ponad podziałami. Dlatego zachęcamy wszystkich, niezależnie od przekonań religijnych i politycznych, bez względu na pozycję społeczną i pochodzenie, do wspólnego wysiłku dla jej dobra” – napisali.

 „Jeżeli PAN domu nie zbuduje, to na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli PAN nie będzie strzegł miasta, to na próżno czuwa strażnik” Psalm 127,1.

Kościoły chrześcijańskie w Polsce obchodzą razem z całą Wspólnotą Narodową stulecie odzyskania niepodległości, wyrażając wdzięczność Bogu za ukochaną Ojczyznę. Możliwość wspólnego świętowania tej doniosłej rocznicy w niepodległym Kraju odbieramy jako szczególne Boże błogosławieństwo. Zerwanie kajdan niewoli w 1918 r. zostało okupione ofiarą naszych rodaków walczących podczas powstań narodowych i na wszystkich frontach Pierwszej Wojny Światowej, a także zaangażowanych w działalność konspiracyjną. Ponieważ nie cieszyli się oni długo darem wolności, taką samą postawę przyjęli mieszkańcy polskiej ziemi również podczas Drugiej Wojny Światowej oraz w okresie powojennym. Nasi bohaterowie mieli własne przekonania polityczne i nie zawsze zgodne wizje Polski. Wywodzili się z różnych Kościołów i religii.

Łączyła ich jednak miłość do Ojczyzny, pielęgnowana w domach rodzinnych i w parafiach, oraz bezcenne dziedzictwo praojców. Jego integralną częścią jest postawa otwartości, tolerancji wobec dobra i solidarności, z których zasłynęła Rzeczpospolita w czasach swojego największego rozkwitu. Do tych wartości powinniśmy stale wracać. Jest to niezbędne szczególnie teraz, gdy na skutek zachodzących w ostatnich dziesięcioleciach przemian cywilizacyjnych i procesów społecznych, nasza ziemia staje się dla wielu Ojczyzną z wyboru.

Polska jest wartością ponad podziałami. Dlatego zachęcamy wszystkich, niezależnie od przekonań religijnych i politycznych, bez względu na pozycję społeczną i pochodzenie, do wspólnego wysiłku dla jej dobra. Patrząc w przyszłość jesteśmy z jednej strony przejęci troską o Polskę, z drugiej zaś pełni ufności w Boże prowadzenie. Dlatego nasza modlitwa jest prośbą, aby Bóg zachowywał Ojczyznę w pokoju i

– błogosławił wszystkim rodzinom,

– czuwał nad dziećmi i młodzieżą; niech wzrastają w duchu ewangelicznych wartości i rozwijają swoje talenty,

– powoływał w naszych Kościołach autentycznych świadków Chrystusa,

– obdarzał mądrością rządzących na każdym szczeblu władzy, aby wiernie wypełniali misję publiczną

– wzmacniał więzy miłości, braterstwa i szacunku pomiędzy wszystkimi żyjącymi w naszym kraju.

Wszechmogący Boże, błogosław naszej Ojczyźnie!

 

2.      Dzisiaj odbędzie się z okazji 100 –lecia odzyskania niepodległości koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza w kościele rzymskokatolickim w Karpaczu o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy!

3.      Akcja charytatywna „Prezent pod choinkę” zakończy się za tydzień, dziękujemy bardzo za złożone darowizny i polecamy dedykowaną stronę https://cme.org.pl/prezent/

 
 
Aktualności
Ogłoszenia Parafialne  Ogłoszenia Parafialne

11.11.2018 r. –  100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. „Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia.” 2 Kor 6,2b


 czytaj więcej

Akceptujemy  Akceptujemy

W księgarni - kasie przy kościele Wang w Karpaczu zainstalowaliśmy terminal płatniczy. Obsługujemy turystów zwiedzających świątynię Wang oraz korzystających z zakupów w naszej księgarni i nocujących w pokojach gościnnych przy kościele Wang. Zapraszamy do skorzystania z tej formy płatności!

RPO WD 2014-2020  RPO WD 2014-2020

 czytaj więcej

Bezpieczne Schronienie/ Fluchtburg, Karpacz 
VIA SACRA Podróżowanie bez granic. 
Terminy ślubów 
Chór Ekumeniczny 
Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu 
EWT Wędrowanie bez granic - ETAP I 
EWT VIA SACRA – dwa miasta jedna droga 
EWT Wędrowanie bez granic - ETAP II 
RPO 
Zdjęcia
 
Księgarnia
     

 

  zł
  Home  |  Parafia  |  Zwiedzanie Kościoła  |  Diakonia Wang  |  Noclegi  |  Koncerty  |  Ryszard Zając  |  Kontakt  |  Archiwum EWT  |  Interreg PL-SN  |  Interreg PL-SN  
© Parafia Ewangelicko-Augsburska WANG w Karpaczu; projekt i wykonanie: Wydawnictwo WARTO.