pl
endeczuahu

31.10.2019 r. Pamiątka Reformacji, nabożeństwo godz. 16.00

31.10.2019 r. Pamiątka Reformacji

„Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus”.

31 październik: jest to znany na całym świecie luterańskim dzień Święta Reformacji. W ten dzień wspominamy ks. dr. Marcina Lutra, mnicha augustiańskiego i profesora Pisma Świętego, który 31 października 1517 r. na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze przybił 95 tez (zdań) przeciwko odpustom sprzedawanym w zachodnim Kościele średniowiecznym. Tezy te początkowo pomyślane przez Lutra, jako myśli do dyskusji nad zepsuciem i błędami zaistniałymi w Kościele, wywołały ogromny ruch religijny zwany Reformacją. Ponieważ ówczesny Kościół nie był skory do przyjęcia reformacji Marcina Lutra, wyłączając go ze społeczności Kościoła, dlatego samorzutnie powstała samodzielna organizacja kościelna, w której Słowo Boże jest czyste i wiernie zwiastowane, a Sakramenty święte są sprawowane zgodnie z ustanowieniem Jezusa Chrystusa”. Nie było to zamierzeniem Marcina Lutra stworzenia nowej organizacji kościelnej i dlatego też nigdy nie uważał tej części Kościoła Powszechnego, którą zaczęto nazywać „ewangelickim” (od głoszonej w nim Ewangelii), jako nowego Kościoła, lecz jako cząstki „jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła„.

Więcej: https://www.luteranie.pl/nowosci/pamiatka_reformacji_2019,6374.html

  1. Po nabożeństwie będziemy zbierali ofiarę, która zostanie przeznaczona na misje i ewangelizacje prowadzoną w naszym Kościele.
  2. Zapraszamy do obejrzenia transmisji nabożeństwa Reformacyjnego z Sorkwit o godz. 17.00 w TVP 2.
  3. Następne nabożeństwo odbędzie się w niedzielę ze spowiedzią i komunią Świętą. Będziemy na nim prosili o złożenie ofiary na Światową Federację Luterańską.

Zdjęcia

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com