pl
endeczuahu

Perspektywa Zmartwychwstania.

09.04.2020 r. – Wielki Czwartek
„Pamiętnymi uczynił cuda swoje; łaskawy i litościwy jest Pan.” Ps 11,4
Perspektywa Zmartwychwstania.
Przywróć mi radość z wybawienia twego i wesprzyj mnie duchem ochoczym! Ps 51,14
Smutek wasz w radość się zamieni. J 16,20
Smutek jest jak gęsta chmura, która ogranicza naszą perspektywę i każe żyć w nieustannej trwodze. Panie, prosimy, wesprzyj nas swym Duchem, niech smutek zamieni się w radość. Z Biblią na co dzień.
Fotografia przedstawia wnętrze kościoła Wang w Karpaczu. Światło wchodzi przez okna i drzwi. W otwartych drzwiach widać jakąś postać. Nie można jej z tego miejsca jeszcze rozpoznać. Wychodzimy z pustego kościoła. Dzisiaj trochę zimnego, pustego, bez kwiatów, dekoracji na ołtarzu. Wychodzimy na słońce, omijamy fontannę. Przechodzimy pomiędzy zielonymi rododendronami. Zatrzymujemy się i już wiemy. Zmartwychwstanie.
Łazarz, przywrócony do życia przez Jezusa. Po dniach płaczu najbliższych, zwątpienia, bólu. Wyjście z grobu. Jeszcze z krępującymi opaskami i chustą. Wreszcie na słońcu, wreszcie na wolności. (J 11,1-44)
Obok bluszcz. Obolały. Dlaczego na nim siatka? Po co? Ona chroni zimą przed zjedzeniem przez jelenie i sarny.
Zielony kolor – symbol nadziei. Chroniliśmy nadzieję. Nie udało się do końca. Pień pozostał, gałęzie są. Nowe, piękne liście pojawią się za miesiąc albo dwa. Mamy nadzieję. Choć bywa narażona na niebezpieczeństwo. Upadamy, ale możemy się podnieść.
Smutek wasz w radość się zamieni. (J 16,20)
Zmartwychwstanie!
ks. Edwin Pech
Autor rzeźby: Ryszard Zając

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com