ua
plendeczhu

18 kwietnia 2021

18.04.2021 r. 2 niedziela po Wielkanocy

Misericodias Domini –Pełna jest ziemia łaski Pana. Ps. 33,5

„Jam jest dobry Pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, a one idą za mną. I ja daję im żywot wieczny.” J 10,11a 27-28a

 W związku z obowiązującymi dalej ograniczeniami w ilości osób biorących udział w nabożeństwie, prosimy wszystkich, którzy pragną wziąć udział w nabożeństwie o zapisy telefonicznie, najpóźniej na jeden dzień przed nabożeństwem, w kancelarii parafialnej, pod numerem 75 76 19 228. W przypadku, gdy ktoś zapisał się na listę, ale nie będzie jednak mógł wziąć udziału w nabożeństwie, to prosimy o telefon, aby mogły wziąć udział w nabożeństwie inne osoby.

  1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w kościele Wang, ale także do korzystania z transmisji telewizyjnych oraz internetowych, abyśmy mogli wzmocnić się duchowo i lepiej przetrwać ten trudny czas.

 

Dzisiaj o godzinie 15.50 – w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła w Łęgutach na Mazurach, który należy do parafii w Ostródzie. Kazanie wygłosi ks. Wojciech Płoszek. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.

 

„Dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary”. Ga 6,10

Wtedy Pan poruszył ducha Zorobabela, syna Szealtiela, namiestnika Judei, i ducha arcykapłana Jozuego, syna Jehosadaka, i ducha całej reszty ludu, tak że przyszli i podjęli pracę koło domu Pana Zastępów, swojego Boga”. Ag 1,14

 

Drogie Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie!

Nasz Bóg jest Bogiem cudów! On wciąż, nieustająco przez wieki porusza serca całego swojego ludu dla dobrych celów. Tego doświadczyliśmy i my w trakcie zeszłorocznej zbiórki, zorganizowanej z powodu pandemii w całkowitym zamknięciu. Poeta ks. Jan Twardowski w jednym ze swoich wierszy napisał: „kiedy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno”. Nie mogliśmy wejść przez drzwi naszych kościołów, ale mogliśmy wspomóc dzieło Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa przez okienka witryn internetowych naszych banków. I to wspomóc w sposób rekordowy!

Pozwólcie zatem, że jako zarząd podziękujemy za Waszą hojność, otwartość serc, ale również podtrzymywanie ewangelickiej tradycji Bratniej Pomocy, która pomaga w remontach naszych kościołów i plebanii.

Wierzymy, że i w tym roku Bóg poruszy serca każdej ewangelickiej rodziny. Poruszy, aby połączyć nas w geście solidarności z tymi, którzy zamierzają realizować prace remontowe w wielu parafiach, we wszystkich diecezjach naszego Kościoła.

Chcemy zabezpieczyć i doprowadzić do należytego stanu technicznego nasze kościoły, miejsca „przybytku Bożego”. Jesteśmy pewni, że nie pozostawicie naszego apelu bez odzewu.

Prosimy Was o składanie ofiar i proponujemy dwie możliwości:

  1. Przelew na konto waszej parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA”
  2. Złożenie ofiary poprzez system szybkich przelewów znajdujący się na stronie www.bik.luteranie.pl/pl/darowizny.html

Niech Was Bóg błogosławi!

Za Zarząd bp Marcin Makula

 

Lista ofiarodawców wyłożona jest w kancelarii parafialnej. Ofiary można także przesłać przelewem bankowym na konto Parafii EA Wang w banku Santander 96 1090 1926 0000 0005 1412 6439.

 

Ks. bp Jerzy Samiec zwrócił się do nas z prośbą o modlitwę, o ks. Bogusława Sebestę – wikariusza parafii w Cieszynie, który przebywa od pięćdziesięciu dni w szpitalu, a w ostatnim czasie zachorował na COVID-19.

Bóg jest ucieczką i siłą naszą, pomocą w utrapieniach najpewniejszą. Ps 46, 2
Kochający Boże, Przychodzimy do Ciebie z wiarą, że Ty wszystko i wszystkich masz w swojej opiece.
W tej modlitwie prosimy byś otoczył opieką przebywającego od ponad pięćdziesięciu dni w szpitalu ks. Bogusława Sebestę, który obecnie choruje także na COVID-19. Prosimy równocześnie o Twoją opiekę nad wszystkimi osobami dotkniętymi tą chorobą. Powierzamy ich Tobie i prosimy byś był uzdrowicielem, pocieszycielem oraz ucieczką i siłą dla ich rodzin i przyjaciół. Wierzymy, że jesteś blisko, że działasz przez lekarzy, personel medyczny i wszystkie osoby, które są gotowe nieść pomoc chorym. Dziękujemy za ich służbę.
Strzeż nas od strachu i wątpliwości. Zaszczep w nas wiarę i nadzieję, że w Tobie jest uzdrowienie ciała i ukojenie naszej duszy.
Wysłuchaj naszej modlitwy. Amen

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | розробка та реалізація: wiredot.com