pl
endeczuahu

100 rocznica urodzin poety Tadeusza Różewicza

Dnia 09.10.2021 r. minie 100 rocznica urodzin poety Tadeusza Różewicza.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dnia 27 listopada 2020 r., przekonany o wyjątkowym znaczeniu dorobku poety, oddając hołd jego artystycznym dokonaniom, ustanowił rok 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza.

Karpacz ma szczególne powody do włączenia się w obchody tej rocznicy. Tadeusz Różewicz przez wiele lat przyjeżdżał tutaj na wypoczynek, spotykał się z mieszkańcami, tutaj tworzył, a jego życzeniem było, aby urna w jego prochami została pogrzebana na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy kościele Wang w Karpaczu Górnym.

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Burmistrz Miasta Karpacza i Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang zapraszają na Uroczystości:

w dniu 8 października 2021 r. (piątek), godz. 15:00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, na Otwarcie wystawy fotograficznej Tadeusz Różewicz w Karkonoszach Zbigniewa Kulika. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy Muzeum Sportu i Turystyki z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza, wybitnego poety, dramaturga, prozaika.

9 października 2021 r. (sobota)

  • Godz. 10:00–13:00 – Spacer po Karpaczu Śladami Tadeusza Różewicza, spotkanie przy Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, ul. M. Kopernika 2
  • Godz. 16:00 – Prelekcja Zbigniewa Kulika, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki pt. Tadeusz Różewicz w Karpaczu, sala konferencyjna na stadionie sportowym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu.

10 października 2021 r. (niedziela)

  • Godz. 10:00 – Dziękczynne Nabożeństwo z okazji 100-lecia urodzin Tadeusza Różewicza w kościele ewangelicko-augsburskim Wang w Karpaczu odprawi ks. Proboszcz Edwin Pech z udziałem Chóru Ekumenicznego z Karpacza, po którym nastąpi złożenie kwiatów na grobie poety na cmentarzu przy kościele Wang.

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com