de
plenczuahu

01.12.2019 r. – 1 niedziela w Adwencie

1 grudnia 2019

01.12.2019 r. – 1 niedziela w Adwencie

„Oto twój Król przychodzi do Ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.” Za 9,9

  1. Dzisiejsze nabożeństwo rozpoczęło się wyjątkowo o godz. 9.30 i będzie bez spow. i kom św. w związku z tym, iż w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze o godz. 11.00 Chór Ekumeniczny weźmie udział we wręczeniu Karkonoskiej Nagrody Literackiej.
  2. Najbliższe nabożeństwo ze Spow. i Kom. Św odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę grudnia, czyli 12.2019 r. o godz. 10.00.
  3. W pierwszą niedzielę Adwentu zapaliliśmy jedną świecę na Adwentowym wieńcu. Dziękuję bardzo serdecznie pani Dorocie Wierzbickiej za wykonanie tego pięknego wieńca oraz pani Elżbiecie Rdzanek za jego przyozdobienie.
  4. We wtorek o godz. 18.30 odbędzie się próba Chóru Ekumenicznego.
  5. W najbliższy piątek, dnia 06 grudnia 2019 zapraszamy wszystkich na godz. 17.00 do wzięcia udziału w spotkaniu w Domu Parafialnym w czasie, którego będziemy śpiewali pieśni, rozważali Pismo Święte oraz modlili się.
  6. Natomiast diecezjalne spotkanie adwentowo- świąteczne odbędzie się w sobotę 7 grudnia 2019 r. o godz.15.00. wAuli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu przy ulicy ks. Marcina Lutra 2. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłoszenie ilości osób uczestniczących w Adwentówce najpóźniej do poniedziałku 2 grudnia. Biskup Diecezjalny prosi także o przewiezienie własnych wypieków do Wrocławia.
  7. Zachęcamy do zakupienia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy oraz kalendarza ściennego z Diakonatu EBEN – EZER. Przeczytam teraz odezwę: WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM 2019

XX EKUMENICZNA EDYCJA POD HASŁEM „ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego po raz kolejny organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcja zapoczątkowana została z inicjatywy Caritas Polska i zrodziła się w 1993 roku w ośrodku pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Rusinowicach. Rok później świece po raz pierwszy zapłonęły w polskich domach. W 2000 roku do inicjatywy przyłączyły się Diakonia Polska i Eleos Kościoła Prawosławnego, w roku 2009 dołączyła Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Tegoroczna akcja ma więc charakter jubileuszowy – w gronie ekumenicznym inaugurowana jest po raz dwudziesty raz.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019 edycja odbywa się pod hasłem Świeca, która tworzy polską wigilię. Ma ono nakierować nasze myśli na drugiego człowieka i pokazać, że świeca to nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym. Pokazuje, że jesteśmy powołani do dzielenia się miłością, stąd tak ważna jest wrażliwość na potrzeby tych, którzy są w potrzebie. Szczególnie, jeśli dotyczy to dzieci, które z jakichś powodów znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia.

Podczas akcji, która rozpocznie się w 1. Niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2019 roku, rozprowadzane będą świece wigilijne. Jej celem jest pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych, danie nadziei na lepszy start w dorosłe życie, ochrona przed marginalizacją w życiu społecznym. Nabywając świecę wspieramy projekty Diakonii na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji socjalnej. Okazujemy międzyludzką solidarność, współczucie i życzliwość. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie dzieci, a także na zorganizowane formy letniego wypoczynku.

Dziękujemy za każde wsparcie naszego wspólnego dzieła miłosierdzia.

 Wanda Falk

Dyrektor Generalny Diakonii

Bp Ryszard Bogusz

Prezes Diakonii

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com