de
plenczuahu

24 stycznia 2021

24.01.2021 r. – 3 niedziela po Epifanii

„Przyjdą ze wschodu i z zachodu, z północy i z południa, i zasiądą w Królestwie Boga” Łk 13,29

  1. „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem przebiega Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowane zostały we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Ze względu na pandemię COVID-19 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w 2021 r. będzie wyglądał inaczej niż w latach ubiegłych. W poniedziałek odbyła się rozmowa proboszczów Parafii Rzymskokatolickiej – ks. dra Pawła Oskwarka i Ewangelicko-Augsburskiej Wang – ks. radcy Edwina Pecha. Wspólnie ustaliliśmy, iż ze względu na pandemię i brak możliwości spotkania w szerszym gronie, gdyż w kościele Wang może jednocześnie przebywać 15 osób, nabożeństwo ekumeniczne zostanie zaplanowane w sprzyjających okolicznościach w tym roku, w innym terminie. Duchowni obu parafii oraz wierni, będą się modlili w swoich kościołach w najbliższą niedzielę o Jedność Chrześcijan.

Fotografie i relacja z nabożeństwa ekumenicznego w Karpaczu w dniu 19.01.2020 r. https://www.parafia.karpacz.pl/2020/02/19/nabozenstwo-ekumeniczne-film/

  1. Dziś, w 3. Niedzielę po Epifanii, o godzinie 15.50 w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła w Giżycku. Kazanie wygłosi ks. Krystian Borkowski. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com