de
plenczuahu

31 października 2021

31.10.2021 r. Pamiątka Reformacji

 

„Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus”.

 

  1. Dzisiejsze nabożeństwo odbywa się z okazji Święta Reformacji. 31 października 1517 roku augustiański mnich i profesor teologii Marcin Luter (1483-1546), zgodnie z ówczesnym zwyczajem przybił do drzwi kościoła zamkowego w Wittenberdze 95 tez. Dotyczyły one nadużyć w Kościele zachodnim, szczególnie tych, które związane były ze sprzedażą odpustów. Był to początek reformy ówczesnego Kościoła. Po nabożeństwie będziemy zbierali ofiarę, która zostanie przeznaczona na Fundusz Ewangelizacyjno-Misyjny w naszym Kościele.
  2. Jutro przypada Pamiątka Świętych Pańskich i Pamiątka Umarłych. Wielu z nas wybierze się na groby swoich bliskich. Dzisiaj pragniemy dołączyć wspomnienie o naszych zmarłych do modlitwy. Natomiast, zgodnie z porządkiem liturgicznym w naszym Kościele, wspomnienie zmarłych będzie miało także miejsce w ostatnią niedzielę roku kościelnego – Niedzielę Wieczności dnia 21.11.2021 r.
  3. Najbliższe nabożeństwo odbędzie się za tydzień o godz. 10.00 i połączone będzie ze spowiedzią i komunią Świętą. Po jego zakończeniu będziemy prosili o złożenie ofiary na „Fundusz na Diasporę”.
  4. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru ekumenicznego w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy.
  5. Trwa dwudziesta pierwsza edycja akcji charytatywnej Prezent pod choinkę pod hasłem „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”. W jej ramach przygotowywane są świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Organizatorem akcji jest Centrum Misji i Ewangelizacji (CME), we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. Zachęcamy do przyłączenia się do tej inicjatywy i wobec aktualnej sytuacji zdrowotnej, zamiast zrobienia prezentu zachęcamy prezentu wirtualnego. Wystarczy przelać 60 zł na rzecz akcji lub przekazać gotówką w kancelarii parafialnej. Organizatorzy przygotują prezent za nas. Wszelkie materiały i informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora www.prezent.cme.org.pl.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com