de
plenczuahu

1 niedziela w Adwencie

27 listopada 2022

27.11.2022 r. – 1 niedziela w Adwencie

„Oto twój Król przychodzi do Ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.” Za 9,9

 

  1. W pierwszą niedzielę Adwentu zapaliliśmy jedną świecę na Adwentowym wieńcu. Dziękuję bardzo serdecznie pani Dorocie Wierzbickiej za wykonanie tego pięknego wieńca oraz pani Elżbiecie Rdzanek za jego przyozdobienie.
  2. Zapraszamy na próby Chóru Ekumenicznego z Karpacza, które odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy.
  3. Parafia Ewangelicka w Lubaniu zaprasza na Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w sobotę 3.12.2022 roku o godz. 15:00 w Motelu Łużyckim w Lubaniu. Organizujemy wspólny wyjazd. Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
  4. Za tydzień odbędzie się nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą. W związku z kursem medycznym i zajęciem salki parafialnej oraz moim wyjazdem na zastępstwo do Cieplic, spotkanie przy kawie i herbacie w pierwszą niedzielę grudnia nie odbędzie się.
  5. Ale już teraz zapraszamy dzieci i wszystkich parafian na Gwiazdkę dla dzieci, która odbędzie się w niedzielę, dnia 18 grudnia 2022 r. po nabożeństwie.
  6. Zachęcamy do zakupienia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy oraz kalendarza ściennego z Diakonatu EBEN – EZER.
  7. Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce po raz dwudziesty trzeci organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W jej ramach rozprowadzane będą świece wigilijne, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na projekty Diakonii na rzecz potrzebujących dzieci.

Po raz piąty akcji towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Wigilijna świeca daje nam światło i ciepło, ale też symbolizuje pokój, bezpieczeństwo, jedność czy nadzieję. Skojarzenia te w tym roku w sposób szczególny kierują nasze myśli do naszych sąsiadów z Ukrainy oraz do uchodźców zarówno z tego kraju, jak i z granicy polsko-białoruskiej. Muszą się oni bowiem mierzyć z wojną i przemocą oraz tym wszystkim, co one niosą – zagrożeniem zdrowia i życia, utratą bliskich lub rozłąką z nimi, niepewnością jutra, ciemnością i zimnem.

Chcemy, aby płomień świecy wigilijnej stał się symbolem nadziei na lepsze jutro, ale też przypominał nam o cierpiących z powodu wojny, jak i o wszystkich ludziach będących w potrzebie. Niech będzie wyrazem wrażliwości na niedolę ludzką i solidarności ze wszystkimi cierpiącymi, wykluczonymi i potrzebującymi wsparcia – bez względu na ich pochodzenie czy pozycję społeczną. Niech stanie się impulsem do międzyludzkiej życzliwości i działania na rzecz tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozpoczyna się w 1. niedzielę adwentu, 27 listopada. Mamy nadzieję, że wigilijne światło dotrze do wielu domów. Poprzez akcję chcemy pomóc dzieciom i młodzieży w wyrównywaniu szans edukacyjnych, dać nadzieję na lepszy start w dorosłe życie, chronić ich przed marginalizacją i wykluczeniem w życiu społecznym. Nabywając świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wspieramy projekty Diakonii Polskiej. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie dzieci, zorganizowane formy wypoczynku, a także pomoc dzieciom uchodźczym i poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie. Dziękujemy za wsparcie naszego wspólnego dzieła i realną pomoc bliźniemu w potrzebie.

Akcja trwa do Wigilii Bożego Narodzenia. Świece są do nabycia w każdej parafii ewangelickiej na terenie całego kraju.

Wanda Falk

 

 

 

Biskup Ryszard Bogusz

Dyrektor Generalny Diakonii Polskiej Prezes Diakonii Polskiej

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com