de
plenczuahu

18 niedziela po Trójcy Świętej

11 października 2020

11.10.2020 r. 18 niedziela po Trójcy Świętej

„A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.” 1 J 4,21

  1. Próba chóru ekumenicznego odbędzie się w tym tygodniu o zwykłej porze, czyli o godz. 18.30 we wtorek w sali konferencyjnej na stadionie miejskim w Karpaczu.
  2. Z karty żałobnej podaję, iż

7 października 2020 r. zmarł ks. Piotr Wowry, proboszcz parafii ewangelickiej w Ustroniu, radca konsystorza, delegat do synodu kościoła. Chorował na covid-19. miał 57 lat.

a dnia 8 października 2020 r. zmarł biskup Jan Szarek. Chorował na COVID-19. Miał 84 lata.

Ks bp dr Jan Szarek był biskupem Diecezji Cieszyńskiej i Biskupem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Pełnił także funkcje
prezesa Polskiej Rady Ekumenicznej oraz pierwszego prezesa Diakonii Kościoła.

W takich chwilach trudno znaleźć słowa pociechy, ale chcę przypomnieć daną nam obietnicę: „Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.” Rzym. 14,8

 

Ks. Bp Jerzy Samiec w słowie na niedzielę napisał między innymi:

Docierają do nas informacje o wiernych naszego Kościoła, którzy również zmagają się z koronawirusem, nierzadko przebywają w szpitalach.
Być może macie w swoim bliskim otoczeniu osoby, które zachorowały na COVID-19. Być może są to Wasi bliscy, członkowie rodzin, przyjaciele lub sąsiedzi. Być może zastanawiacie się nad swoją przyszłością, zagrożeniem dla siebie i tych, których macie w swoich sercach.
Słowa „być może” brzmią zresztą w tym czasie, który przeżywamy szczególnie złowrogo i nieprzyjemnie. Przyszłości nigdy nie można zaplanować, ale dziś jest to szczególnie trudne. Nie wiadomo co będzie jutro, pojutrze, za tydzień, czy za miesiąc, a niepewność dotyczy nie tylko zdrowia, ale także sytuacji gospodarczej, społecznej i wszelkiej innej.
Dlatego przekazując smutne informacje chcę Wam przypomnieć obietnice zapisane w Biblii. To słowa, które prowadziły chrześcijan przez trudne okresy w przeszłości zarówno tej dalekiej, jak i tej nieodległej. Niech prowadzą nas i dziś. Wierzymy, że powołani jesteśmy do tego, by być z Bogiem w krainie żyjących i oglądać Boga twarzą w twarz.
Proszę Was też o modlitwy za wszystkich walczących z chorobą COVID-19, szczególnie tych, u których objawy są szczególnie poważne. Proszę o modlitwę za wszystkich cierpiących na inne choroby, którzy często mają teraz ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej. Proszę o modlitwę za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób w pomoc drugiemu człowiekowi. Proszę o modlitwę za tych, którzy muszą teraz podejmować ważne i trudne decyzje mające określony wpływ na rzeczywistość.
Proszę wreszcie o modlitwę za siebie nawzajem, abyśmy nie ulegając panice i pamiętając o otwartości na siebie, jednocześnie potrafili żyć i działać w odpowiedzialności.
Niech Bóg nas na co dzień prowadzi. Pamiętajmy, że liczy się wiara, nadzieja i miłość, ale z nich najważniejsza jest miłość. I to miłością kierujmy się w swoim życiu.
Wasz w Chrystusie,
Bp Jerzy Samiec

Wstecz