de
plenczuahu

28.11.2021 r. – 1 niedziela w Adwencie

28 listopada 2021

28.11.2021 r. – 1 niedziela w Adwencie

„Oto twój Król przychodzi do Ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.” Za 9,9

 

  1. W pierwszą niedzielę Adwentu zapaliliśmy jedną świecę na Adwentowym wieńcu. Dziękuję bardzo serdecznie pani Dorocie Wierzbickiej za wykonanie tego pięknego wieńca oraz pani Elżbiecie Rdzanek za jego przyozdobienie.
  2. Za tydzień odbędzie się nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.
  3. Zachęcamy do zakupienia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy oraz kalendarza ściennego z Diakonatu EBEN – EZER.

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM 2021

XXII EKUMENICZNA EDYCJA POD HASŁEM „ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce po raz dwudziesty drugi organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Akcji towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Zapalona na naszym świątecznym stole świeca będzie konkretnym znakiem miłości, wrażliwości i otwartości na potrzeby bliźnich, szczególnie tych najmłodszych. Wskazuje na jedność i pokój, a jednocześnie przypomina nam o ludziach, którzy doświadczają biedy, cierpienia i wykluczenia.

W roku 2021 działania wspierające najmłodszych nabierają szczególnego znaczenia – czas świąteczny kolejny raz spędzać będziemy w sytuacji trwającej pandemii COVID-19, a jednocześnie na naszej wschodniej granicy wiele osób, w tym rodzin z małymi dziećmi oczekuje na rozwiązanie trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Chcemy, by ten płomień świecy wigilijnej rozświetlił ludzką codzienność. Potrzebujemy wrażliwości na otaczające nas trudności i solidarności ze wszystkimi cierpiącymi i potrzebującymi wsparcia. Niech ta świeca będzie oznaką naszej gotowości do niesienia im pomocy. Niech jej płomień stanie się symbolem nadziei, życzliwości i dzielenia się dobrem.

Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozpoczyna się w 1. Niedzielę Adwentu, 28 listopada. Poprzez akcję chcemy pomóc dzieciom i młodzieży w wyrównywaniu szans edukacyjnych, dać nadzieję na lepszy start w dorosłe życie, chronić ich przed marginalizacją i wykluczeniem w życiu społecznym. Nabywając świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wspieramy projekty Diakonii Polskiej. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie dzieci, pomoc psychologiczną, zorganizowane formy wypoczynku oraz projekty międzypokoleniowe.

Akcja trwa do Wigilii Bożego Narodzenia. Świece są do nabycia w każdej parafii ewangelickiej na terenie całego kraju. Nie obawiajmy się, że możemy za mało. To, co błahe, z pozoru może być początkiem zmian. Zapalmy więc w Adwencie tę niewielką świecę, by dla potrzebujących dzieci dokonać rzeczy wielkich!

 Wanda Falk Biskup Ryszard Bogusz
Dyrektor Generalny Diakonii Polskiej Prezes Diakonii Polskiej

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com