de
plenczuahu

3 niedziela przed końcem roku kościelnego

7 listopada 2021

07.11.2021 r. – 3 niedziela przed końcem roku kościelnego

„Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.” Mt 5,9

 

  1. Zachęcam do przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Świętej wszystkich, którzy odczuwają skruchę z powodu swoich grzechów, pragną je wyznać, otrzymać odpuszczenie i przyjąć ciało i krew Jezusa Chrystusa.

Rada Parafialna ustaliła następujący sposób udzielania Komunii Świętej: duchowny przed rozpoczęciem dystrybucji dezynfekuje dłonie.  Wierni podchodzą najpierw do stolika znajdującego się przy ambonie i dezynfekują dłonie, następnie klęczą lub stają przed ołtarzem i przyjmują opłatek na dłoń. Następnie zamaczają opłatek w winie, w kielichu trzymanym przez duchownego.

  1. W tym tygodniu Chór Ekumeniczny z Karpacza będzie koncertował, wykonując program z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, we wtorek w kościele rzymskokatolickim św. Wojciecha w Jeleniej Górze o godz. 19.00 i w środę o godz. 17.00 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W związku z tym lekcje religii w środę są odwołane.
  2. W piątek, dnia 12.11.2021 r. zapraszam do Domu Parafialnego wszystkich, którzy od godz. 17.00 chcieliby wspólnie pośpiewać i skupić się na Słowie Bożym.
  3. Jeszcze tydzień trwa dwudziesta edycja akcji charytatywnej Prezent pod choinkę pod hasłem „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”. W jej ramach przygotowywane są świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Organizatorem akcji jest Centrum Misji i Ewangelizacji (CME), we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. Zachęcamy do przyłączenia się do tej inicjatywy i wobec aktualnej sytuacji zdrowotnej zachęcamy do zrobienia prezentu wirtualnego. Wystarczy przelać 60 zł na rzecz akcji. Organizatorzy przygotują prezent za nas. Wszelkie materiały i informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora prezent.cme.org.pl. Konto: ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów z dopiskiem „Wirtualna paczka”. Dziękujemy bardzo za złożone darowizny i polecamy dedykowaną stronę https://cme.org.pl/prezent/
  4. Po zakończeniu nabożeństwa prosimy o złożenie przy wyjściu z kościoła ofiary na „Fundusz na Diasporę”, który wspiera małe parafie ewangelickie w Polsce.
  5. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszamy wszystkich do Domu Parafialnego na spotkanie przy kawie i herbacie.

 

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com