de
plenczuahu

4. NIEDZIELA PRZED POSTEM

6 lutego 2022

06.02.2022 r. 4. NIEDZIELA PRZED POSTEM

Pójdźcie i oglądajcie dzieła Boże: Przedziwnymi okazują się pośród synów ludzkich! (Ps 66,5)

 

  1. Dzisiejsze nabożeństwo jest ze spow. i kom. św. Zachęcam do przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Świętej wszystkich, którzy odczuwają skruchę z powodu swoich grzechów, pragną je wyznać, otrzymać odpuszczenie i przyjąć ciało i krew Jezusa Chrystusa.
  2. We wtorek, godz. 18.30 odbędzie się próba chóru ekumenicznego.
  3. Po nabożeństwie będziemy prosili o złożenie ofiary na stypendia dla studentów teologii.
  4. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszam Parafian na doroczne sprawozdawczo – budżetowe Zgromadzenie Parafialne do Domu Parafialnego.
  5. W najbliższy piątek, dnia 11 lutego 2022 r., zapraszamy wszystkich na godz. 17.00 do wzięcia udziału w spotkaniu w Domu Parafialnym w czasie, którego będziemy śpiewali pieśni, rozważali Pismo Święte oraz modlili się. Zapewniamy dowóz busem parafialnym. Prosimy o kontakt: tel. 757619228.
  6. Słowo od Biskupa Kościoła EA.

Drogie Siostry i Bracia, Z niepokojem słucham doniesień dotyczących sytuacji na Ukrainie. Przygotowałem list otwarty (https://www.luteranie.pl/modlitwa-o-pokoj-na-ukrainie/) do bp. Pavlo Shvartza, zwierzchnika Niemieckiego Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ukrainy, wyrażając słowa wsparcia, solidarności i zapewnienie o naszych modlitwach.
Chciałbym też zachęcić do modlitwy o pokój podczas niedzielnych nabożeństw słowami poniższej modlitwy:

Panie, przyjacielu Człowieka i twórco wszelkiego pokoju. W tym tygodniu napominasz nas, aby wszelką troskę naszą złożyć na Ciebie, gdyż Ty masz o nas staranie. W czasach naznaczonych konfliktami, skrajnym rozdźwiękiem między sprawiedliwością a pochwałą wyzysku, pragnieniem pokoju a przerażającą łatwością do prowokowania przemocy, przychodzimy do Ciebie z zawstydzeniem jako Twoje dzieci, wyznając, że jako ludzie wciąż nie wyciągamy wniosków z nie tak niedawnej historii naszego kontynentu i nieszczęść rozgrywającej się na całej Ziemi. Jakby mało nam było globalnego wyniszczenia, jakby niewystarczająco wiele było ofiar destrukcyjnego pędu za potęgą, jakby życie i śmierć niewinnych dzieci, kobiet i mężczyzn, ich zniszczone marzenia i codzienność, nie miały już żadnego znaczenia. W obliczu zagrożenia kolejnym konfliktem, nie tak daleko od naszych granic, przychodzimy przed Twoje oblicze, prosząc o nawrócenie dla nas wszystkich – Kościołów, polityków, zwykłych ludzi, aby prymat nadziei, jutrzenki nowego Życia, która zajaśniała nad nami dzięki Ewangelii o Jezusie Chrystusie, przeszyła nasze serca i umysły tak skutecznie, abyśmy mogli żyć w odpowiedzialności i sprawiedliwości obok innych, wraz z innymi i dla innych. Miej w opiece naród ukraiński, naszą Ojczyznę i cały świat. Wszelką naszą troskę na Ciebie składamy i prosimy: Kyrie, eleison. Panie, zmiłuj się. Amen. Wasz w Chrystusie

bp Jerzy Samiec

 

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com