de
plenczuahu

8 niedziela po Trójcy Świętej

2 sierpnia 2020

02.08.2020 r. – 8 niedziela po Trójcy Świętej

„Postępujcie jako dzieci światłości, bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda.” Ef 5,8.9

 

  1. Przed 178 laty, dnia 02 sierpnia 1842 odbyła się Uroczystość położenia kamienia węgielnego pod rekonstrukcję kościoła Wang w Karpaczu przywiezionego z Norwegii. Po dwóch latach prac, dnia 28 lipca 1844 r. król pruski Fryderyk Wilhelm IV wziął udział w rekonsekracji kościoła Wang w Karpaczu. Mamy dzisiaj powód do dziękczynienia.
  2. Dzisiejsze nabożeństwo odbędzie się ze spowiedzią i komunią świętą. Rada Parafialna ustaliła następujący sposób udzielania Komunii Świętej. Duchowny przed rozpoczęciem dystrybucji powinien odkazić dłonie odpowiednim środkiem dezynfekcyjnym. Osoby podchodzące do ołtarza proszone są o zdezynfekowanie dłoni na stanowisku, które jest obok ambony. Osoby przyjmujące sakrament mogą stać lub klęczeć i muszą zachowywać dwumetrową odległość między sobą (chyba, że mieszkają razem). Duchowny podaje opłatek na rękę osoby przystępującej do Komunii Świętej. Następnie podaje kielich z winem, w którym osoby, przystępujące do sakramentu maczają opłatek i wkładają do ust. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie i przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Świętej.
  3. Nasza Parafia otrzymała od TVP3 propozycję nagrania nabożeństwa w kościele Wang. Rejestracja nabożeństwa nastąpi w piątek 21 sierpnia br. o godz. 18.30, a emisja w niedzielę 23 sierpnia w TVP3 o godz. 15.45. W dniu rejestracji o godz. 18.00 przeprowadzimy krótką próbę dźwiękową z uczestnikami nabożeństwa. Prosimy o zajęcie miejsc w kościele najpóźniej o 17.50. Emisja tego nabożeństwa ma zasięg ogólnopolski, a to, że będzie można je obejrzeć przez satelitę, dotrze wszędzie. Jest to bardzo ważne wyzwanie dla naszej Parafii, dlatego bardzo proszę Parafian oraz członków Chóru Ekumenicznego oraz wszystkie osoby, które będą chciały wziąć udział w nagraniu o obecność, punktualność, ubranie się tak jak w niedzielę i dostosowanie się do państwowych wymogów sanitarnych.
  4. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie do Domu Parafialnego.

 

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com