de
plenczuahu

Jubilate – Radośnie wysławiajcie Boga… Ps 66,1

8 maja 2022

08.05.2022 r. Jubilate – Radośnie wysławiajcie Boga… Ps 66,1

  1. Wczoraj odbyła się ordynacja dziewięciorga kobiet na księży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Dołączymy dzisiaj do modlitwy prośbę o błogosławieństwo dla służby księży, które są kobietami.
  2. We wtorek odbędzie się próba Chóru Ekumenicznego z Karpacza o godz. 18.30 w LBG.
  3. W związku z zaproszeniem do Ewangelickiego Kościoła Zbawiciela w Jeleniej Górze Cieplicach na nabożeństwo i Diecezjalny Zjazd Chórów w niedzielę Cantate 15 maja 2022 r. 10.30, Rada Parafialna postanawia odwołać nabożeństwo w kościele Wang w dniu 15 maja 2022 r. i zaprosić Parafian do wzięcia udziału w Diecezjalnym Zjeździe Chórów w Cieplicach.
  4. Rada Parafialna uchwala przeprowadzenie wyborów Rady Parafialnej, Parafialnej Komisji Rewizyjnej oraz delegata do Synodu Diecezjalnego w niedzielę, dnia 03 lipca 2022 r. po nabożeństwie w czasie Zgromadzenie Parafialnego, w czasie, którego odbędzie się także głosowanie nad zatwierdzeniem dochodu z działalności gospodarczej parafii.
  5. Przekazuję odezwę Zarządu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa:

„…gorliwość o dom Twój pochłonie (pożera) mnie” Ps 69,10

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie!
Tegoroczną odezwę Zarządu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa rozpocznę od słów podziękowania. Podziękowania Wam wszystkim, w których sercach mieszka żarliwość o Domy Boże. Dziękuję Wam, że nie szczędzicie środków finansowych i swojej energii, i dbacie o dobry stan i dobry wygląd naszych kościołów i kaplic. Zdaję sobie sprawę, że tegoroczna zbiórka ofiar na BPGA będzie trudna. Przeznaczyliśmy wiele naszych domowych funduszy na pomoc braciom i siostrom z Ukrainy uciekającym przed bestialską agresją Rosji. Inflacja, drożejące każdego dnia produkty spożywcze, paliwo czy materiały budowlane uszczuplają nasze budżety i pochłaniają zaoszczędzone środki. Ale wierzę też, że Bóg pozwoli, dzięki Waszej ofiarności, wyremontować kolejne kościoły we wszystkich naszych Diecezjach. Potrzeby są ogromne, zakres prac rozległy, ale jest też Wasza ogromna chęć pomocy innym i są Wasze otwarte serca. Serca pragnące, aby Dom Boży wyglądał pięknie i był wizytówką każdej z naszych parafii. Prosimy Was o ofiary, które możecie składać w kancelariach parafialnych, przelewając na konta swoich parafii (konto Parafii EA Wang w Banku Santander nr 96 1090 1926 0000 0005 1412 6439) z dopiskiem: ofiara na cele kultu religijnego BPGA lub przez https://bik.luteranie.pl/ w zakładce darowizny. Bóg zapłać za każdy złożony przez Was dar!

Za Zarząd,

bp Marcin Makula

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com