en
pldeczuahu

07.08.2022 r. – 8 niedziela po Trójcy Świętej

13 sierpnia 2022

07.08.2022 r. – 8 niedziela po Trójcy Świętej

„Postępujcie jako dzieci światłości, bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda.” Ef 5,8.9

 

  1. Bardzo serdecznie witam na nabożeństwie prof. András Korányi z małżonką Anikó z parafii partnerskiej z Budapesztu. Bardzo cieszymy się, że możemy kontynuować nasze partnerstwo, które przed laty zostało nawiązane przez ks. Gábor Győri.
  2. Dzisiejsze nabożeństwo odbędzie się ze spowiedzią i komunią świętą.

Opłatek podawany jest na dłoń i następnie prosimy przystępujących do Wieczerzy Pańskiej o włożenie go do kielicha za winem i przyjęcie w ten sposób ciała i krwi Jezusa Chrystusa.

  1. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszamy wszystkich na spotkanie przy kawie i herbacie do Domu Parafialnego.

 

W sobotę, dnia 13 sierpnia 2022 r. rozpocznie się w Karpaczu XXIX Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin.

 

180-lecie położenia kamienia węgielnego pod budowę kościoła Wang w Karpaczu.

Dnia 02 sierpnia 1842 odbyła się Uroczystość położenia kamienia węgielnego pod rekonstrukcję kościoła Wang w Karpaczu przywiezionego z Norwegii z miejscowości Vang przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Po dwóch latach prac, dnia 28 lipca 1844 r., król oraz wielu znamienitych gości, wzięli udział w rekonsekracji kościoła Wang w Karpaczu. Mamy dzisiaj powód do dziękczynienia. Kościół Górski naszego Zbawiciela – Wang przez wiele lat służy jako Dom Boży nie tylko ewangelikom, ale każdemu, kto w tym miejscu chce się pomodlić w czasie nabożeństwa albo zwiedzić tą największą atrakcję turystyczną Karpacza.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com