en
pldeczuahu

1 niedziela w Adwencie

29 listopada 2020

29.11.2020 r. – 1 niedziela w Adwencie

„Oto twój Król przychodzi do Ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.” Za 9,9

 

  1. W pierwszą niedzielę Adwentu zapaliliśmy jedną świecę na Adwentowym wieńcu. Dziękuję bardzo serdecznie pani Dorocie Wierzbickiej za wykonanie tego pięknego wieńca oraz pani Elżbiecie Rdzanek za jego przyozdobienie.
  2. Tutaj można kliknąć na link i obejrzeć miedzy innymi film o wieńcu adwentowym: https://www.luteranie.pl/nowosci/czas_adwentu,6433.html?fbclid=IwAR2i7HMwyIabtjYmxDEyF5ycAdz8BQ-teFrgD759GOuBfuyST_0PjaBVfVQ
  3. Dziś, w 1. Niedzielę Adwentu, o godzinie 15.50 w programie 3 TVP, odbędzie się retransmisja nabożeństwa z Kościoła Jezusowego w Cieszynie. Kazanie wygłosi ks. Marcin Brzóska. Zapraszamy do uczestniczenia.
  4. Za tydzień odbędzie się nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.
  5.  W związku z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów w kościele Wang może jednocześnie przebywać na nabożeństwie 15 osób. Stan ten ma trwać do 27 grudnia.
  6. Zachęcamy do zakupienia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy oraz kalendarza ściennego z Diakonatu EBEN – EZER a także kalendarza ewangelickiego i książeczki „Z Biblią na co dzień”.

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM 2020

XXI EKUMENICZNA EDYCJA POD HASŁEM „ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce po raz dwudziesty pierwszy organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Od kilku już lat akcji towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Płomień zapalonej świecy wskazuje na jedność i pokój przy wigilijnym stole, ale też kieruje nasze myśli ku osobom potrzebującym pomocy i wsparcia. Tegoroczna edycja, realizowana w kontekście pandemii i związanych z nią ograniczeń codziennego życia, będzie szczególna. Osobiste kontakty zostały ograniczone. Wiele osób spędza czas w mniejszym gronie rodzinnym, a rozprzestrzeniający się wirus nierzadko dotyka nas samych i naszych najbliższych. Tym bardziej potrzebujemy gestów solidarności, okazania współczucia, wyjścia z pomocą do tych, którzy znaleźli się w potrzebie.

Pragniemy, aby wigilijna świeca wskazywała na osoby potrzebujące i wykluczone oraz uwrażliwiała nas na ich potrzeby i zachęcała do niesienia pomocy. Niech będzie oznaką gotowości do dzielenia się miłością, a jej płomień symbolem nadziei, życzliwości i międzyludzkiej solidarności. Niech w czasach niepokoju i obawy o to, co przed nami podkreśli rolę wspólnoty, wspólnej modlitwy i towarzyszenia sobie nawzajem.

Akcja rozpoczyna się w 1. Niedzielę Adwentu, 29 listopada 2020 roku. Wierzymy, że pomimo przeciwności i ograniczeń związanych z rozwojem sytuacji epidemicznej w naszym kraju, wigilijne światło dotrze do każdego domu. Poprzez akcję chcemy pomóc dzieciom i młodzieży w wyrównywaniu szans edukacyjnych, dać nadzieję na lepszy start w dorosłe życie, chronić ich przed marginalizacją i wykluczeniem w życiu społecznym. Nabywając świecę wspieramy projekty Diakonii Polskiej. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie dzieci oraz zorganizowane formy wypoczynku. Dziękujemy za wsparcie naszego wspólnego dzieła i realną pomocą bliźniemu w potrzebie.

Akcja trwa do Wigilii Bożego Narodzenia. Świece są do nabycia w każdej parafii ewangelickiej na terenie całego kraju.

Wanda Falk

Dyrektor Generalny Diakonii Polskiej

Biskup Ryszard Bogusz

Prezes Diakonii Polskiej.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com