en
pldeczuahu

12.01.2020 r. – 1 niedziela po Epifanii

12 stycznia 2020

12.01.2020 r. – 1 niedziela po Epifanii

„Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.” Rz 8,14

  1. Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Parafialnej i Parafianom za udział w moim jubileuszu 60-lecia urodzin i 30-lecia służby duchownego w Karpaczu. Wasz udział w tej bardzo ważnej dla mnie i mojej rodziny uroczystości oraz bardzo dobre życzenia jakie otrzymałem będą mnie wspierały i mobilizowały do dalszej służby w naszej Parafii i Kościele.
  2. We wtorek zamiast próby Chóru Ekumenicznego odbędzie się w Domu Opieki w Jeleniej Górze koncert kolęd.
  3. W najbliższą środę 15.01.2020 r. zapraszamy na spotkanie biblijne dla kobiet na godz. 11.00 do Domu Parafialnego.
  4. Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Chrześcijanin wobec nazizmu”, który odbędzie się w piątek dnia 17.01.2019 r. o godz. 16:00 w siedzibie Archiwum przy ul. płk. W. Kazimierskiego 3 (koszary „Pod Jeleniami”). Wernisaż będzie połączony z prezentacją/wykładem pastora Ericha Busse pt. „Franz Stock – duszpasterz w piekle, człowiek w nieludzkim czasie”, prezentującą życiorys tego niezwykłego księdza katolickiego, który w czasie II wojny światowej był odpowiedzialny za opiekę nad więźniami i przygotowania skazanych na śmierć oraz działał na rzecz pojednania w Europie, zwłaszcza zaś pomiędzy Francją a Niemcami.
  5. W niedzielę za tydzień, dnia 19.01.2020 r. kazanie w czasie nabożeństwa w kościele Wang wygłosi ks. Erich Busse z Drezna.
  6. Natomiast w poniedziałek 20.01.20120 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Domu Parafialnego przy kościele Wang na prelekcję ks. Ericha Busse z Drezna o malarzu Caspar David Friedrich, który bywał w Karkonoszach: Boży świat – Ludzie i świat – Caspar David Friedrich i świadkowie jego czasu –  teologiczne i polityczne aspekty jego malarstwa.
    Caspar David Friedrich należy do najbardziej znanych malarzy niemieckiego romantyzmu. Za jego czasów Napoleon marzył o władzy nieograniczonej. To marzenie przepłaciło swoim życiem i zdrowiem setki tysięcy ludzi. Świat, kultura i religia nie stoją na miejscu, podlegają ciągłej zmianie. Friedrich bardzo uważnie i krytycznie obserwował swój czas. W jego obrazach – choć nie na pierwszy rzut oka – można to wszystko odczytywać. Friedrich był wielkim mistrzem malowania przyrody i krajobrazów, n.p. Karkonoszy. Ale góry, drzewa, morza, ruiny gotyckich kościołów mówią tez o myślach i troskach wielkiego artysty. Głęboko wierzący Friedrich powiedział: malarz niech maluje co widzi sercem, jeżeli widzi tylko oczyma, lepiej niech przestanie malować. To jest hasło aktualne nie tylko w czasie romantyzmu, nie tylko dla malarzy.
  7. Już dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się w kościele rzymskokatolickim w Karpaczu we wtorek dnia 21.01.2020 r. o godz. 17.00. Kazanie wygłosi ks. Erich Busse z Drezna i będzie śpiewał Chór Ekumeniczny z Karpacza. Organizujemy dowóz do kościoła i osoby pragnące z niego skorzystać proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com