en
pldeczuahu

16 niedziela po Trójcy Świętej

27 września 2020

27.09.2020 r. – 16 niedziela po Trójcy Świętej

„Jezus Chrystus śmierć zniszczył, a żywot i nieśmiertelność na jaśnię wywiódł przez Ewangelię. 2 Tm1,10

 

  1. Bardzo serdecznie witam na nabożeństwie dzisiejszego kaznodzieję ks. Ericha Busse z Drezna, który jest obecny ze swoją siostrą ks. Lilli Busse. Dziękuję bardzo ks. Erichowi za piątkową prelekcję o Jochenie Kleper i wygłoszenie kazania.
  2. Wśród uczestników nabożeństwa witam naszych Przyjaciół z Łodzi Państwa Dorotę Just i Jerzego Krynickiego. Przed kościołem Wang stoi niezwykły samochód. Historia jego powstania związana jest ze zrealizowaniem marzeń, które pojawiły się przed 30-laty. Każdy ma jakieś marzenia. Nie wszystkie udaje się nam zrealizować. Pan Jerzy 11 lat budował swój samochód, który powstał na konstrukcji Mercedesa i nawiązuje swoim wyglądem do pojazdów z lat 20-tych. Po nabożeństwie zapraszam na prezentację „Mercela” i rozmowę z naszymi Gośćmi o tym, że czasami jest długa droga od pomysłu do realizacji. Ale warto marzyć, wierzyć i działać, aby spełniły się nasze marzenia. Dziękujemy, że ta pierwsza prezentacja pojazdu odbędzie się w Karpaczu przy kościele Wang. Pojazd dopuszczony jest do ruchu. Życzymy Państwu Dorocie i Jerzemu Bożego błogosławieństwa, aby zawsze bezpiecznie podróżowali i wracali do domu.
  3. We wtorek, odbędzie się próba chóru ekumenicznego o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
  4. Parafia Ewangelicko – Augsburska w Wiśle – Jaworniku oraz Diakonia Cieszyńska serdecznie zaprasza wszystkich współwyznawców na wczasy w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W szczególny sposób zapraszamy osoby samotne i starsze. Wczasy świąteczno-noworoczne odbędą się w terminie: od 22 grudnia 2020 do 02 stycznia 2021 roku w Domu Gościnnym Parafii Ewangelickiej w Wiśle – Jaworniku. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  5. Nabożeństwo za tydzień będzie ze spowiedzią i komunią świętą z okazji Dziękczynnego Święta Żniw.

 

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com