en
pldeczuahu

3 niedziela przed końcem roku kościelnego

12 listopada 2023

12.11.2023 r. – 3 niedziela przed końcem roku kościelnego

„Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.” Mt 5,9

 

  1. W czasie dzisiejszego nabożeństwa będziemy przeżywali radosną uroczystość chrztu świętego Noemi Pech. Witam bardzo serdecznie Rodziców Natalię i Filipa, rodziców chrzestnych Bogusławę i Tomasza, rodzinę Noemi oraz wszystkich przybyłych na nabożeństwo.
  2. W poniedziałek odbędzie się próba chóru ekumenicznego o godz. 18.00 w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy.
  3. W środę, dnia 15.11.2023 r. zapraszam do Domu Parafialnego wszystkich, którzy od godz. 17.30 chcieliby wspólnie pośpiewać i skupić się na Słowie Bożym. Spotkanie poprowadzi p. Urszula Steyer-Gniewek.
  4. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje adwentowe „Biblijny portret mężczyzny”, które poprowadzi prof. Marek Jerzy Uglorz.

Miejsce: Dom Parafialny przy kościele Wang w Karpaczu, ul. Na Śnieżkę 8.Rozpoczęcie: sobota 2 grudnia 2023 r. o godz. 00 – do 18.30.

niedziela 3 grudnia 2023 r. godz. 10.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią św. w kościele Wang,

kazanie: ks. prof. Marek Jerzy Uglorz.

– trzecia część rekolekcji po nabożeństwie.

5. Zapraszamy na wycieczkę parafialną do Drezna w sobotę, dnia 9 grudnia 2023 r.

Drezdeński Jarmark Bożonarodzeniowy, to najstarszy i jeden z największych w Niemczech, w tym roku odbędzie się po raz 589. Nazwa „Striezelmarkt” pochodzi od słynnej drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej, której święto przypada na drugą sobotę Adwentu, w tym roku będzie to właśnie 9. grudnia i będzie okazja zobaczyć pochód gigantycznej strucli o wadze ok. 3 tony (!). ponad 250 stoisk oferuje tradycyjne produkty gastronomiczne: pieczone kiełbaski, pełen aromatu Gluhwein i tradycyjne pierniki z Pulsnitz; oraz bogactwo ozdób choinkowych oraz ozdób świątecznych, z których słynie Saksonia: gwiazdy z Herrnhut, dziadki do orzechów i łukowe świeczniki z Rudaw, tkaniny i wyroby garncarskie z Łużyc, koronki klockowe z Plauen…

W programie wycieczki będzie zwiedzanie Drezna z przewodnikiem p. Olgą Danko, zobaczymy m.in. Plac Teatralny z Operą Sempera, Zwinger, Balkony Europy, czyli Tarasy Brühla, Zamek Rezydencjonalny, katolicką Katedrę Świętej Trójcy (Hofkirche), ewangelicki kościół Naszej Kochanej Pani (Frauenkirche), Orszak Książęcy.

Plan ramowy wycieczki:

– godz. 07:00 – wyjazd z Karpacza

– ok. godz. 11.00 – rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem (w tym czasie będziemy spotykać świąteczny pochód ze struclą, który przemieszcza się uliczkami Starego Miasta)

– ok. godz. 12.30 czas wolny na terenie Jarmarku

– godz. 15.00 dalszy ciąg zwiedzania z przewodnikiem

– godz. 16.30 wyjazd z Drezna

– godz. 20.00 – powrót

Uwaga: program i podane godziny są orientacyjne i mogą ulec niewielkiej zmianie.

Koszt wycieczki, wynajęcia busa lub autokaru uzależniony jest od ilości uczestników wycieczki i zostanie podany po zamknięciu listy uczestników.

Zapisy na wycieczkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej do dnia 20 listopada 2023 r.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com