en
pldeczuahu

2 niedziela po Wielkanocy

19 kwietnia 2026

19.04.2026 r. 2 niedziela po Wielkanocy

Misericodias Domini —Pełna jest ziemia łaski Pana. Ps. 33,5

„Jam jest dobry Pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, a one idą za mną. I ja daję im żywot wieczny.” J 10,11a 27-28a

  1. W poniedziałek wyjątkowo o godz. 18.30 odbędzie się próba Chóru Ekumenicznego w LBG. Dodatkowe próby odbywają się w czwartki o godz. 18.30.
  2. W dniach 15-16 maja 2026 r. odbędzie się w Jaworze Święto Ewangelickich Parafii Dolnego Śląska oraz jubileusz 370 lat poświecenia Kościoła Pokoju w Jaworze. Koszt uczestnictwa, to 50 zł. Prosimy osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem o kontakt z kancelarią parafialną do dnia 19 kwietnia 2026 r. Program Uroczystości został posłany na adresy email, można go także otrzymać w kancelarii parafialnej. Planujemy wyjazd busem parafialnym w sobotę 16 maja o godzinie 8.30 i powrót pod wieczór.
  3. Zarząd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa zwraca się z prośbą o składanie darów na fundusz, który wspiera remonty i inwestycje realizowane przez parafie i inne instytucje Kościoła w Polsce. Zbiórka darów odbywa się do święta Zesłania Ducha Świętego. Przelew na konto parafii EA Wang w Banku Santander nr 96 1090 1926 0000 0005 1412 6439 z dopiskiem – Darowizna na cele kultu religijnego BPGA,Złożenie ofiary w kancelarii parafialnej,

Każda suma, podarowana z serca, jaką zdołacie przelać czy wpłacić w swojej parafii, będzie wykorzystana dla Kościoła! Prosimy o Waszą ofiarność płynącą z serca dla wszystkich naszych współwyznawców. Bóg zapłać! Zarząd BPimGA

Dzisiaj będziemy modlić się o parafię w Piotrkowie Trybunalskim. Wspólnota liczy obecnie 64 osoby, a proboszczem jest ks. Wiesław Żydel. Parafia jest znana z szerokiej działalności kulturalnej – w kościele odbywają się koncerty organowe i jazzowe oraz wydarzenia artystyczne.
Intencje modlitewne:
1. Podziękowanie za ponad 230 lat historii parafii i prośba o dalsze błogosławieństwo. 2. Prośba o rozwój parafii.
3. Prośba o zaangażowanie parafian w życie parafialne.
4. Prośba o nowych członków parafii.

Wstecz

© 2026: Kościół WANG | site by: wiredot.com