en
pldeczuahu

31.05.2020 r. –Święto Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

31.05.2020 r. –Święto Zesłania Ducha Świętego

Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów. Za 4,6

  1. Od 30 maja 2020 r. nie mamy ograniczeń w ilości osób biorących jednocześnie udział w nabożeństwie, przy zachowaniu przepisów dotyczących konieczności zachowania w kościele dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa. Prosimy o dostosowanie się do tych wymogów.
  2. Dzisiaj kończy się zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc imienia Gustawa Adolfa. Ofiara ta przeznaczona jest na remonty kaplic, kościołów i budynków parafialnych w parafiach, które z własnych środków nie są w stanie przeprowadzić remontu. Dziękujemy tym osobom, które przekazały ofiarę przelewem bankowym. Ofiarę na ten cel można złożyć na listę w kancelarii parafialnej lub poprzez system szybkich przelewów znajdujący się na stronie luteranie.pl z dopiskiem – ofiara na BPGA, link: TUTAJ lub przelewem bankowym na konto Parafii EA Wang w Banku Santander nr 96 1090 1926 0000 0005 1412 6439. Zachęcamy do wsparcia finansowego innych Parafii.
  3. Nabożeństwo za tydzień odbędzie się ze spowiedzią i komunią świętą. Pragniemy także w czasie tego nabożeństwa przeżywać radosną uroczystość konfirmacji Zuzanny Kulik.
  4. W najbliższy weekend ks. prof. Marek Jerzego Uglorz organizuje w naszym Domu Parafialnym warsztaty pod nazwą „Podręczny zestaw do serwisowania duszy”. Rozpoczęcie zajęć w piątek dnia 5 czerwca o godz. 17.00 i zakończenie w niedzielę w porze obiadowej. Koszt uczestnictwa dla osób nie korzystających z noclegu to 50 zł. http://www.mju.slask.pl/podreczny-zestaw-do-serwisowania-duszy-zapraszam/

Podręczny zestaw do serwisowania duszy – zapraszam

 

5-7 czerwca – Karpacz (przy ewangelickim kościele Wang)

W godzinie kryzysu zadbaj o swoją duszę. Nie ulegaj powszechnym wzorcom religijnym i nie słuchaj wciąż tych samych wiadomości, ponieważ gasisz ducha. Twoja wiara się wychładza, ulegasz rozumowi, który tworzy wciąż nowe zagrożenia.

Lepiej naucz się właściwie serwisować swoją duszę!

Chcę Cię przekonać, że możesz żyć spokojnie, zdrowo i szczęśliwie.

Nie adoptuj się, gdy okoliczności życia przyginają Cię do ziemi.

Nie starzej się szybciej, aniżeli według naturalnego rytmu życia.

Bądź pewien, że wszystko Ci sprzyja.

Oczekuj niemożliwego, bo otrzymasz to, czego się spodziewasz.

Zachwycaj się wszystkim, także sobą.

Codziennie pytaj o swoją drogę i bądź jej wierny.

Bądź pewien, że nic złego się nie dzieje, więc nie musisz się bać.

 

O tym wszystkim chcę Ci opowiedzieć, więc zapraszam Cię do Karpacza, w miejsce, które już swoim pięknem i tajemniczością wyzwala energię wiary.

Zakwaterowanie w parafialnych pokojach 2-osobowych oraz kilku-osobowych apartamentach, w bezpośrednim sąsiedztwie uroczego kościoła, pochodzącego z Norwegii. Koszt: 250 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Śniadania i kolacje można przygotować na miejscu.

ZGŁOSZENIA:

e-mail: mju@escobb.com.pl

tel. 660 783 510

 

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com