en
pldeczuahu

Dziękczynne Święto Żniw

3 października 2021

03.10.2021 r. – Dziękczynne Święto Żniw

„Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie.” Ps 145,15

 

  1. Dzisiejsze nabożeństwo jest ze Spowiedzią i Komunią Świętą z okazji Dziękczynnego Święta Żniw. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i przystrojenie ołtarza pani kościelnej Elżbiecie Rdzanek.
  2. Zachęcam do przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Świętej wszystkich, którzy odczuwają skruchę z powodu swoich grzechów, pragną je wyznać, otrzymać odpuszczenie i przyjąć ciało i krew Jezusa Chrystusa.

Rada Parafialna ustaliła następujący sposób udzielania Komunii Świętej: duchowny przed rozpoczęciem dystrybucji dezynfekuje dłonie.  Wierni podchodzą najpierw do stolika znajdującego się przy ambonie i dezynfekują dłonie, następnie klęczą lub stają przed ołtarzem i przyjmują opłatek na dłoń. Następnie zamaczają opłatek w winie, w kielichu trzymanym przez duchownego.

  1. Po nabożeństwie będziemy dzisiaj zbierać przy wyjściu z kościoła ofiarę, która zostanie przeznaczona na ewangelickie domy opieki. Z góry serdecznie dziękujemy za każdy złożony dar.
  2. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na spotkanie przy kawie i herbacie do domu parafialnego, po którym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  3. Do modlitwy dołączymy dzisiaj Państwa Natalię i Artura Sokołowskich z Boguszyc w opolskim, którzy obchodzą swoją pierwszą rocznice ślubu, który miał miejsce 08.10.2020 r. Pan Artur napisał: Karpacz jest dla nas ważny, bo dużo dobrego nas tu spotkało i to właśnie w tym kościele zawsze chcieliśmy przeżywać ważne dla nas wydarzenia. Potem zajęliśmy się „życiem” i gdzieś ta radość i beztroska uciekła. Dlatego chciałbym tu wrócić i uczcić tę rocznicę właśnie w taki sposób.
  4. Dnia 09.10.2021 r. minie 100 rocznica urodzin poety Tadeusza Różewicza. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dnia 27 listopada 2020 r., przekonany o wyjątkowym znaczeniu dorobku poety, oddając hołd jego artystycznym dokonaniom, ustanowił rok 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza.

Karpacz ma szczególne powody do włączenia się w obchody tej rocznicy. Tadeusz Różewicz przez wiele lat przyjeżdżał tutaj na wypoczynek, spotykał się z mieszkańcami, tutaj tworzył, a jego życzeniem było, aby urna w jego prochami została pogrzebana na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy kościele Wang w Karpaczu Górnym.

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Burmistrz Miasta Karpacza i Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang zapraszają na Uroczystości:

w dniu 8 października 2021 r. (piątek), godz. 15:00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, na Otwarcie wystawy fotograficznej Tadeusz Różewicz w Karkonoszach Zbigniewa Kulika. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy Muzeum Sportu i Turystyki z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza, wybitnego poety, dramaturga, prozaika.

9 października 2021 r. (sobota)

  • Godz. 10:00–13:00 – Spacer po Karpaczu Śladami Tadeusza Różewicza, spotkanie przy Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, ul. M. Kopernika 2
  • Godz. 16:00 – Prelekcja Zbigniewa Kulika, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki pt. Tadeusz Różewicz w Karpaczu, sala konferencyjna na stadionie sportowym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu.

10 października 2021 r. (niedziela)

  • Godz. 10:00 – Dziękczynne Nabożeństwo z okazji 100-lecia urodzin Tadeusza Różewicza w kościele ewangelicko-augsburskim Wang w Karpaczu odprawi ks. Proboszcz Edwin Pech z udziałem Chóru Ekumenicznego z Karpacza, po którym nastąpi złożenie kwiatów na grobie poety na cmentarzu przy kościele Wang.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com