ru
plendeczuahu

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego działa w ramach struktury NZOZ Diakonia Wang.

W 2007 r. podpisaliśmy 270 umów wypożyczając 310 sztuk sprzętu.
Miesięcznie średnio wypożyczaliśmy ok. 25 sztuk. Miniony rok poraz kolejny utrwalił nas w przekonaniu, że słuszna okazała się decyzja wprowadzenia opłat za wypożyczany sprzęt. Z chwilą, gdy sprzęt przestaje być potrzebny, szybko wraca do wypożyczalni i ponownie może być wypożyczony.

W odczuciu społecznym ceny nie są zawyżone i nie stanowią przeszkody dla wypożyczających, podobnie jak w poprzednich latach w określonych przypadkach, indywidualnie rozpatrywanych odstępujemy od pobierania opłat, najczęściej z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej.
Na bieżąco wypożyczaliśmy wózki inwalidzkie, wózki toaletowe, balkoniki i kule. Z krótkim oczekiwaniem łóżka szpitalne sterowane elektrycznie. Brakowało materacy przeciw odleżynowych. Zakup sześciu nowych materacy, złagodził niedobór. Materace przeciw odleżynowe to najszybciej zużywający się sprzęt.

Dobrze zorganizowana i działająca wypożyczalnia służy zarówno lżej jak i bardziej chorym oraz ich rodzinom. Dostępność naszego sprzętu w obliczu ciężkiej choroby pacjenta umożliwia pobyt chorego w domu.
Zaopatrując się w sprzęt naszej wypożyczalni rodziny osób potrzebujących uzyskują również informacje a niekiedy systematyczną pomoc pielęgniarską np. w ramach opieki długoterminowej, od pań pielęgniarek zatrudnionych w NZOZ Diakonia Wang.

Z usług wypożyczalni NZOZ Diakonia Wang korzystają również placówki opiekuńcze, w tym Dom Pomocy Społecznej Junior-dla chłopców w Miłkowie DPS w Kowarach oraz DPS w Janowicach Wielkich, DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze. Wypożyczają łóżka szpitalne sterowane elektrycznie oraz koncentratory tlenu.

Kontakt

75 75 28 299 – Biuro
607 100 973 – Edward Wach – wypożyczalnia

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com