en
pldeczuahu

Estomihi – „Bądź mi skałą obronną!” Ps 31,3

19 lutego 2023

19.02.2023 r. – Estomihi – „Bądź mi skałą obronną!” Ps 31,3

„Oto idziemy do Jerozolimy i wszystko, co napisali prorocy, wypełni się nad Synem Człowieczym” Łk 18,31.

  1. W najbliższy wtorek, dnia 21 lutego 2023 r., zapraszamy wszystkich na godz. 17.00 do wzięcia udziału w spotkaniu w Domu Parafialnym w czasie, którego będziemy śpiewali pieśni, rozważali Pismo Święte oraz modlili się. Zapewniamy dowóz busem parafialnym.
  2. Nabożeństwo w najbliższą niedzielę 26 lutego 2023 odprawi wyjątkowo o godz. 9.00 ks. Sebastian Kozieł z Jeleniej Góry.
  3. Najbliższa niedziela została ustanowiona przez Synod naszego Kościoła Niedzielą Diakonii. Będziemy prosili o złożenie ofiary, która zostanie przeznaczona na działalności Diakonii naszego Kościoła.
  4. W kancelarii parafialnej można pobrać foldery dotyczące przekazania 1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Zachęcamy do wsparcia naszych organizacji kościelnych.
  5. Diakonia naszego Kościoła zwraca się z prośbą o wsparcie osób poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary pieniężne można przekazywać nie na konto parafii, ale bezpośrednio na konto Diakonii Polskiej bądź też za pośrednictwem płatności elektronicznych dotpay na https://diakonia.org.pl/darowizny/ .

Dane do przelewu bankowego:

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

  1. Miodowa 21, 00-246 Warszawa

Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa

Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

 z dopiskiem „Turcja i Syria”.

 

Przekazuję zaproszenie na spotkania, które będą miały miejsce w najbliższym czasie:

 

Rekolekcje pasyjne: Ks. prof. Marek Jerzy Uglorz

Temat: W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy.

Dom Parafialny przy kościele Wang w Karpaczu, ul. Na Śnieżkę 8.

sobota 4 marca 2023 r.

15.00 – rozpoczęcie rekolekcji (kawa, herbata, ciastko),

16.45 – 17.00 – przerwa

17-18.30 – druga część rekolekcji

niedziela 5 marca 2023 r.

10.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią św. w kościele Wang, kazanie: ks. prof. Marek Jerzy Uglorz.

11.15 – 12.45 – trzecia część rekolekcji i zakończenie (kawa, herbata, ciastko).

 

Zaproszenie na Diecezjalne Pasyjne Rekolekcje dla Mężczyzn

Diecezja Wrocławska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Parafią Ewangelicko – Augsburską w Wałbrzychu zaprasza mężczyzn na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Mężczyzn, które odbędą się w dniu 4 marca 2023 roku w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wałbrzychu.

Temat tegorocznych rekolekcji brzmi „Bóg, który mnie widzi … Bóg, którego ja widzę…” i będzie skupiał się wokół hasła roku z książeczki z Biblią na co dzień – Wszechwidzący Bóg.

Zajęcia poprowadzi ks. Marek Bożek, wikariusz z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wałbrzychu.

Rekolekcje otrzymały dotację z Diecezji Wrocławskiej i ich całkowity koszt w dniu 4 marca wynosi 60 zł.

Rozpoczęcie zajęć w sobotę o godzinie 10.00, a zakończenie tego samego dnia kolacją o 20.30.

UWAGA!

Istnieje możliwość pozostania na noc z 4/5 marca w hostelu, który znajduje się 500 metrów od parafii. Dodatkowy koszt noclegu to 50 zł od osoby.

Zgłoszenia, dotyczące udziału w rekolekcjach, prosimy kierować bezpośrednio mailowo na adres: walbrzych@luteranie.pl, bądź telefonicznie z ks. Markiem Bożkiem pod numerem 505-424-001.

Ostateczny termin zgłaszania chętnych wraz z noclegami do 24 lutego (!), zaś samo uczestnictwo w rekolekcjach w dniu 4 marca w terminie do 1 marca. Ze względu na rezerwację miejsc noclegowych, osobom zgłoszonym po 24 lutego nie gwarantujemy możliwości noclegu.

Dodatkowe informacje:

Plan rekolekcji: Oprócz spotkań rekolekcyjnych przewidziane jest także oprowadzenie z przewodnikiem po Starym Mieście, możliwość zwiedzenia Muzeum Porcelany oraz uczestnictwo w meczu koszykówki w Hali Sportowej AQUA ZDRÓJ.

Cena obejmuje: obiad, kolację w dniu 4 marca, bilety wstępu oraz kawę i ciasta w przerwach. Obiad i kolacja są do wyboru w wersji mięsnej i bezmięsnej. Szczegóły śniadanie dla osób pozostałych na noc ustalimy indywidualnie z zainteresowanymi.

 

Spotkanie Rady Parafialnej z pracownikami Parafii i wolontariuszami:

7 marca 2023 r. godz. 17.30 – Ośrodek Wczasowy
Przy Lesie”, ul. Spokojna 1.

 

Zaproszenie na Diecezjalne Pasyjne Rekolekcje Dla Pań.

Parafia Ewangelicko – Augsburska Wang w Karpaczu zaprasza Panie na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Pań, które odbędą się w dniach 18 i 19 marca 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Przy lesie” w Karpaczu, na ul. Spokojnej 1.

Temat tegorocznych rekolekcji to: „Zdrowy egoizm, czyli miłość do samego siebie”.

Zajęcia poprowadzi pani Lucyna Żak ze Świdnicy.

Rekolekcje otrzymały dotację z Diecezji Wrocławskiej i ich całkowity koszt wynosi 175 zł.

Rozpoczęcie zajęć w sobotę o godzinie 10.30., a zakończenie w niedzielę obiadem o 12.30.

Zgłoszenia, dotyczące udziału w rekolekcjach oraz dłuższego pobytu, prosimy kierować bezpośrednio do Ośrodka „Przy lesie”, na numer telefonu 603292672 p. Zbigniew Mendychowski lub rezerwacja@owprzylesie.pl

Dodatkowe informacje:

Cena obejmuje nocleg z soboty na niedzielę, dwa obiady, śniadanie i kolację, oraz kawę w przerwach.

W sprawie zamówienia diety wegetariańskiej lub innej oraz jej kosztu, prosimy o kontakt z Ośrodkiem.

Prosimy o dokonanie opłaty w Ośrodku Wczasowym „Przy Lesie” w recepcji u pana Mendychowskiego w dniu przyjazdu gotówką lub kartą. Ośrodek wystawi dla chętnych fakturę.

Istnieje możliwość dłuższego pobytu w Ośrodku, rezerwacja indywidualna, informacja o kosztach pod numerem: 603292672, lub mailowo rezerwacja@owprzylesie.pl  (pan Zbigniew Mendychowski).

 

Rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży 24-26 marca 2023 r. organizowane przez Parafię EA w Jeleniej Górze – Cieplicach. Szczegóły zostaną podane później.

 

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com