en
pldeczuahu

Cantate – „Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił”. Ps 98,1

2 maja 2021

02.05.2021 r. – Cantate – „Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił”. Ps 98,1

 1. Bardzo serdecznie witam na kolejnym nabożeństwie w kościele Wang. Temat dzisiejszej niedzieli zachęca nas do śpiewania. Nie będzie to łatwe, bo musimy jeszcze nosić maseczki. W związku z ograniczeniami, dotyczącymi ilości miejsc na nabożeństwie, prosimy o zapisywanie się na listę w maju, najpóźniej do soboty, przed każdą z niedziel.
 2. Informacja o sposobie udzielania Komunii Świętej.
 3. Jak co roku zachęcamy do składania ofiar na Bratnią Pomoc imienia Gustawa Adolfa, przeznaczoną na wsparcie naszych Parafii, którym brakuje środków finansowych na remonty kościołów, kaplic i Domów Parafialnych. https://www.luteranie.pl/apel-bratniej-pomocy-im-gustawa-adolfa-2/

Prosimy o składanie ofiar:

 1. Wpłatę gotówką na Listę ofiarodawców wyłożoną w kancelarii parafialnej.
 2. Złożenie ofiary poprzez system szybkich przelewów znajdujący się na stronie www.luteranie.pl również z dopiskiem – ofiara na BPGA,TUTAJ
  3. Lub przelewem bankowym na konto Parafii EA Wang w Banku Santander nr 96 1090 1926 0000 0005 1412 6439.

Każda suma, nawet najmniejsza, jaką zdołacie w tej chwili przelać będzie wykorzystana dla Kościoła!  Prosimy o Waszą ofiarność płynącą z serca dla współwyznawców w innych parafiach. Bóg zapłać!

 1. Dzisiaj o godzinie 50 – w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła w Dźwierzutach na Mazurach, który należy do parafii w Pasymiu. Kazanie wygłosi ks. Witold Twardzik. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
 2. Dzisiaj dołączymy do modlitwy młodych ludzi, którzy niebawem przystąpią do egzaminów maturalnych, zawodowych i na zakończenie szkoły podstawowej.
  Tym razem ze względu na pandemię koronawirusa jest to dla nich szczególnie trudne wyzwanie. Nauka zdalna ograniczyła kontakt nie tylko z nauczycielami, ale także z rówieśnikami. Młodzi potrzebują więc wsparcia, zrozumienia i modlitewnego towarzyszenia.

 

Zachęcam, aby każdy z nas pomodlił się dzisiaj tymi słowami:

Dobry Boże,
przychodzimy do Ciebie w modlitwie w trudnym pandemicznym czasie, żeby prosić o dar mądrości dla naszych bliskich, którzy w najbliższych tygodniach będą przystępować do egzaminów. Prosimy o wsparcie dla ośmioklasistów, maturzystów i osób zdających egzaminy zawodowe. Bądź z wszystkimi młodymi ludźmi, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością, poszukują powołania, troszczą się o to, co będzie dalej.

Daj im rozeznanie w skomplikowanym świecie, pomóż odróżniać dobro od zła, chroń przed wszelkim niebezpieczeństwem, wzmacniaj ich odwagę do podejmowania wyzwań i rozbudź poczucie odpowiedzialności, aby wiedzieli, że są ważni i mogą wiele zdziałać.

Ostatni rok nie był łatwy dla młodych ludzi. Izolacja społeczna sprawiła, że zerwała się naturalna relacja łączącą nauczycieli i uczniów, a także samych uczniów i ich rówieśników. W wielu domach zabrakło miłości, zrozumienia i towarzyszenia. Dlatego prosimy o wyposażenie nas wszystkich w wiarę, nadzieję i miłość. Niech nie będą to tylko slogany, ale wezwanie do codziennego stawania w obronie tych, którzy się źle mają. Prosimy o przemianę ludzi wszystkich pokoleń.

Wzmocnij zmęczonych, odnajdź zagubionych, posil osłabionych, napełnij sensem życie tych, którzy są w beznadziei, podtrzymuj zapał radosnych i wspieraj aktywnych w walce o godność drugiego człowieka.

O to wszystko Boże prosimy dla młodych ludzi, którzy są wśród nas i potrzebują Ciebie. Przyznaj się do nich wtedy, gdy tego najbardziej potrzebują. Przebaczaj błędy i wskaż dobrą przyszłość.

Amen.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | site by: wiredot.com