pl
endeczuahu

Dziękczynne Święto Żniw

4 października 2020

04.10.2020 r. – Dziękczynne Święto Żniw

„Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie.” Ps 145,15

 

  1. Dzisiejsze nabożeństwo jest ze Spowiedzią i Komunią Świętą z okazji Dziękczynnego Święta Żniw. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i przystrojenie ołtarza pani kościelnej Elżbiecie Rdzanek.
  2. Zachęcam do przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Świętej wszystkich, którzy odczuwają skruchę z powodu swoich grzechów, pragną je wyznać, otrzymać odpuszczenie i przyjąć ciało i krew Jezusa Chrystusa.

Rada Parafialna ustaliła następujący sposób udzielania Komunii Świętej: duchowny przed rozpoczęciem dystrybucji dezynfekuje dłonie.  Wierni podchodzą najpierw do stolika znajdującego się przy ambonie i dezynfekują dłonie, następnie klęczą lub stają przed ołtarzem i przyjmują opłatek na dłoń. Następnie zamaczają opłatek w winie, w kielichu trzymanym przez duchownego.

  1. W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, próby Chóru Ekumenicznego z Karpacza od najbliższego wtorku, dnia 6.10.2020 r., będą się odbywały w budynku na Stadionie Lekkoatletycznym Ireny Szewińskiej w Karpaczu https://sportkarpacz.pl/stadion Chór będzie miał do dyspozycji salę konferencyjną oraz mniejszą salkę a także inne ogrzewane pomieszczenia socjalne. Pomieszczenia te udostępni nam Gmina Karpacz nieodpłatnie, dzięki osobistemu zaangażowaniu Burmistrza Karpacza Radosława Jęcka.
  2. W najbliższą środę, dnia 07.10.2020 r. odbędzie się uroczystość 10-lecia Stowarzyszenia Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „My też potrafimy” założonego na bazie Diakonii Wang. W powstaniu Stowarzyszenia ma udział ma nasz pracownik Diakonii Wang Edward Wach. Życzymy Bożego błogosławieństwa.
  3. W związku z tą Uroczystością lekcje religii zostaną przełożone ze środy na piątek.
  4. Również nasze comiesięczne spotkanie przy śpiewie i modlitwie zostaje przełożone ze środy na czwartek na godz. 17.00 do Domu Parafialnego.
  5. Po nabożeństwie będziemy dzisiaj zbierać przy wyjściu z kościoła ofiarę, która zostanie przeznaczona na ewangelickie domy opieki. Z góry serdecznie dziękujemy za każdy złożony dar.
  6. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na spotkanie przy kawie i herbacie do domu parafialnego.
  7. Zapraszam także Radę Parafialną na krótkie spotkanie do kancelarii parafialnej.

Wstecz

© 2022: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com