de
plenczuahu

16 niedziela po Trójcy Świętej

19 września 2021

19.09.2021 r. – 16 niedziela po Trójcy Świętej

„Jezus Chrystus śmierć zniszczył, a żywot i nieśmiertelność na jaśnię wywiódł przez Ewangelię. 2 Tm1,10

 

  1. Dzisiaj, w ramach Dni Otwartych drzwi Via Sacra, zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie po przykościelnym placu i historycznym cmentarzu o godz. 12-tej w języku polskim i o godz. 16-tej w języku niemieckim.
  2. We wtorek, odbędzie się próba chóru ekumenicznego o godz. 18.30 w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy.
  3. Odezwa Biskupa Kościoła EA w RP

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie.

Dobiega końca Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań realizowany co 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny. Na prośbę GUSu chciałbym zachęcić Was do udziału w tym badaniu i poprzeć te działania uwzględniając fakt, że do udziału w spisie są zobowiązani wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Polski. Tym osobom, które już się spisały chcę podziękować.
Spis powszechny jest rodzajem statystycznej fotografii Polski w 2021 r. Prócz wielu aspektów, które wykazuje, uwzględnia także zadeklarowanie swojej przynależności do danego wyznania lub Kościoła. Dla polskich luteran oznacza to, że mogą podkreślić swój związek z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Polsce. Spis pozwala również zobaczyć różnorodność polskiego społeczeństwa i rozpoznać ewentualne potrzeby obywatelek, obywateli oraz społeczności lokalnych.

Z uwagi na pandemię spis jest realizowany głównie w ramach „samospisu” dokonywanego przez Internet. Zachęcam więc o wsparcie w tych działaniach osoby, które nie mają dostępu do internetu. Pomocne mogą być rodziny, parafialne koła diakonii i inne grupy parafialne, które mogą udostępnić laptopy lub wesprzeć w procesie wypełniania formularza. To będzie też wyraz naszej solidarności i wrażliwości. Spis kończy się 30 września. Raz jeszcze zachęcam do udziału w tym badaniu, bo uczestnicząc w nim możemy dać również wyraz swojej obywatelskiej odpowiedzialności.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com