ru
plendeczuahu

19 niedziela po Trójcy Świętej

18 października 2020

18.10.2020 r. – 19 niedziela po Trójcy Świętej

„Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony. Jr 17,14

 1. Z karty żałobnej podaję, iż 13 października w Cieszynie w wieku 80 lat zmarł śp. ks. Emil Gajdacz – emerytowany proboszcz pomocniczy parafii w Cieszynie, dyrektor Domu Opieki Emaus w Dzięgielowie, duszpasterz Diakonatu Eben -Ezer. Chorował na COVID-19. Jeszcze przed rokiem ks. Emil Gajdacz odwiedził nas ze swoją żoną i siostrami z diakonatu Eben-Ezer i wygłosił kazanie w kościele Wang.
 2. Przekazuję teraz Apel o modlitwę i przestrzeganie zaleceń wystosowane przez Biskupa naszego Kościoła ks. Jerzego Samca: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni” Mat. 5, 4
  Siostry i bracia,
  Słowa tego błogosławieństwa są dziś szczególnie ważne. Smucimy się, bo odchodzą od nas nasi najbliżsi. Każdy z nas żałobę przeżywa w swój jedyny, niepowtarzalny sposób. Bo każdy z nas miał swoje osobiste relacje ze zmarłymi.
  Kościół stracił w ostatnim czasie diakonisę i trzech duchownych. Nie jestem w stanie wyliczyć, ile jeszcze odeszło naszych sióstr i braci. Żadne słowa nie oddadzą tego co czujemy.
  Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  Dlatego zachęcam Was do znajdywania czasu na modlitwę. Modlitwę, w której nie tylko prosimy, ale też dziękujemy. Modlitwę, podczas której możemy otrzymać pokój. Modlitwę, która pozwoli na nowe spojrzenie na naszą codzienność.
  Modlitwa to nie tylko słowa, to przebywanie w obecności Boga. Czasami wystarczy milczeć… płacz może być również modlitwą.
  Niestety w wyniku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, znów jestem zmuszony przekazać Wam nowe informacje i prosić o dostosowanie naszych kościołów do nowych restrykcji. Mam nadzieję, że będzie to czas mobilizacji Kościoła, a także poszukiwania nowych form działania, pomagania i towarzyszenia. Dziękuję za wszelką aktywność podejmowaną w poczuciu odpowiedzialności za bliźnich.”
  Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Wszystkie spotkania parafialne są zawieszone do odwołania. Lekcje religii odbywają się zdalnie.
 3. Od dzisiejszej niedzieli, 18 października ruszają ponownie nabożeństwa w Telewizji Polskiej – Program 3 o godz. 15.50. Pierwsze nabożeństwo będzie retransmitowane z kościoła Świętej Trójcy w Lublinie.
 4. Trwa dwudziesta edycja akcji charytatywnej Prezent pod choinkę pod hasłem „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”. W jej ramach przygotowywane są świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Organizatorem akcji jest Centrum Misji i Ewangelizacji (CME), we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. Zachęcamy do przyłączenia się do tej inicjatywy i wobec aktualnej sytuacji zdrowotnej, zamiast zrobienia prezentu zachęcamy prezentu wirtualnego. Wystarczy przelać 60 zł na rzecz akcji. Organizatorzy przygotują prezent za nas. Wszelkie materiały i informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora www.prezent.cme.org.pl.

Wstecz

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com