ru
plendeczuahu

Lokalizacja – Parking

 1. Dojazd do świątyni Wang wskazują brązowe turystyczne tablice z logo kościoła Wang ustawione na przedmieściach Jeleniej Góry, Kowar, Karpacza.
 2. Proponujemy wyłączyć nawigacje GPS w górach, ponieważ większość z nich wskazuje drogę skrótami, a należy jechać cały czas przez Karpacz główną drogą.
 3. Tuż przed ulicą Na Śnieżkę znajduje się duża brązowa, turystyczna tablica, wskazująca dojście do kościoła i dojazd na parking.
 4. Samochód lub autobus można zaparkować w odległości 500-800 m za tym znakiem, na parkinu przy ul. Karkonoskiej lub Spokojnej 1 (zimą może być zamknięty).
 5. Dojście do kościoła ulicą Karkonoską lub ścieżką przez las (w czasie opadów może być śliska).
 6. Od parkingu przy ul. Karkonoskiej możliwe jest dojście lub dojazd na wózkach inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych ścieżką VIA SACRA przez las. Uprawnione osoby mogą także dojechać (mimo zakazu ruchu) ulicą Na Śnieżkę pod sam kościół Wang i zaparkować przy nim wyłącznie na czas zwiedzania kościoła Wang. Potrzebę wjazdu wózkiem inwalidzkim do kościoła prosimy zgłosić kościelnemu.
 7. Parkowanie na parkinu przy Ośrodku Wczasowym Przy Lesie na ul. Spokojnej 1 jest najtańsze. Dojście do kościoła ścieżką przez las lub ul. Karkonoską 15 min.
 8. Z parkingu Przy Lesie można zaplanować wycieczki górskie.
 9. Parkingi, choć nazywają się Wang i Vang, lub podobnie, nie należą do Parafii EA Wang i Parafia nie ma wpływu na koszt parkowania pojazdów.
 10. Autobus jadący do Karpacza Górnego zatrzymuje się na przystanku Wang poniżej kościoła. Dojście 300 m pod górkę.
 11. Bezpośrednio do kościoła Wang można dojechać rowerem, który można na czas zwiedzania zabezpieczyć na stanowisku do parkowania rowerów, znajdującym się tuż za bramą wjazdową, po prawej stronie. Świątynia Wang znajduje się w opisie trasy rowerowej: https://www.centrumrowerowe.pl/trasy-rowerowe/trasa-rowerowa-karpacz-i-przelecz-okraj/

Mapa

Zdjęcia

© 2024: Kościół WANG | projekt i wykonanie: wiredot.com